Autify ułatwi korzystanie ze smartfona podczas jazdy

Aplikacja mobilna Autify pozwoli Ci podczas prowadzenia samochodu, na szybsze przełączanie się między aplikacjami za pomocą jednego gestu.

Autify - logo app

Najprawdopodobniej dobrze to znasz: prowadzisz auto, telefon umocowany jest na desce rozdzielczej, a Ty próbujesz przełączyć się z Waze na Spotify i z powrotem. Wszyscy wiemy, że korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem jest niebezpieczne i nie powinniśmy tego robić. Ale nie wszyscy się do tego stosują, szczególnie jeśli chcemy korzystać na przykład z nawigacji w telefonie i jednocześnie słuchać muzyki. Dlatego aby ułatwić przełączanie się między aplikacjami podczas jazdy stworzona została aplikacja Autify.

Autify dostarcza nowy sposób kontrolowania telefonu za pomocą gestów. Możesz poruszać się aż między trzema aplikacjami i ostatnio wybieranymi kontaktami. Użytkownik może dzięki temu wybrać aplikację do nawigacji, muzyczny odtwarzacz a do tego jeszcze jedną aplikację np. UberPartner.

Interfejs graficzny został zaprojektowany w taki sposób, aby można było korzystać z multitaskingu (wielozadaniowości) z każdego miejsca w systemie smartfonu lub jakiejkolwiek uruchomionej aplikacji mobilnej. Z Autify możesz przemieszczać się miedzy aplikacjami bez kontaktu wzrokowego, dzięki czemu nie musisz odrywać wzroku i uwagi od drogi przed Tobą. Aplikacja opcjonalnie  informuje głosowo o tym jaka apka jest aktualnie aktywna – można w każdej chwili wyłączyć tę opcję.

Screen aplikacji Autify Screen aplikacji Autify

Jak korzystać z aplikacji Autify?

Jedziesz i prowadzisz auto z włączoną nawigacją, po lewej stronie wyświetlacza pokazuje się mały panel zmiany aplikacji. Wystarczy przeciągnąć palcem panel i ponownie znajdziesz się w menu, z którego możesz przejść do innej aplikacji. Panel pozostaje aktywny  na wyświetlaczu smartfona, bez względu na to czy jesteś na Pulpicie systemu czy w innej aplikacji. Jeśli widoczny przełącznik Ci przeszkadza, możesz go zminimalizować po dłuższym przytrzymaniu. Podobnie działa np. Facebook Messenger.

Autify, to aplikacja stworzona przez czeskich programistów, którzy sami wymyślili nowy sposób korzystania ze smartfona podczas jazdy. Aplikacja jest darmowa i bez reklam, dostępna jest na urządzenia z systemem Android, a pomimo tego że jest oznaczona jako wersja beta, to jest w pełni funkcjonalna i stabilna.

Pobierzesz ją klikając na poniższy przycisk.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Zdeněk Dušatko (Autify)