Biblia została przetłumaczona na emotikony

To było nieuniknione, Biblia została przetłumaczona na język millenialsów – od teraz pokolenie Y może spokojnie cytować Pismo Święte.

Biblia Emoji

Według stanu na listopad 2014 r., Biblia została przetłumaczona na 531 języków. Teraz można dodać jeszcze jedno, anonimowego tłumacza, znanego tylko jako „cool facet w okularach”. Biblia została napisana w 532. języku, który zrozumiały jest dla pokolenia w 21. wieku. Nowe tłumaczenie Pisma Świętego za pomocą emotikon może zrobić niezłą furorę i pomóc dotrzeć do millenialsów.

Według The Guardian, anonimowy tłumacz, który woli być identyfikowany tylko jako ?, przerobił Biblię Króla Jakuba na język Unicode i użył w większości tylko znaków Emoji, slangu i skrótów internetowych.

Biblia, odpowiednio zatytułowana Scripture 4 Millenials (z ang. Pismo 4 Generacji Y) powstawała przez sześć miesięcy i przełożona została oprogramowaniem stworzonym przez Mx. ?, który dopasował dodatkowo 80 odrębnych Emoji dla 200 słów. Jeśli jesteś ciekawy (lub chciałbyś pomodlić się jak na czasy technologii przystało) możesz zakupić gotowe dzieło Bible Emoji – Scripture 4 Millenials w sklepie iTunes za 3,49 euro (ok. 15,50 zł)

Strona na której można przetłumaczyć odpowiednie wersy Biblii: bibleemoji.com

źródło: The Guardian – The Emoji Bible has arrived … and ? has yet to declare it ?