Mr. Crab 2 – nowa odsłona popularnej gry na iOS-a

Studio Ilusions Labs wydało grę mobilną Mr. Crab 2 – drugą część popularnej gry z krabami, na urządzenia z systemem iOS.

Mr. Crab 2 - gra mobilna od Illusion Labs

Gra mobilna Mr.Crab 2 to sequel popularnej Mr.Crab – naprawdę interesującej gry na urządzenia z systemem iOS. Nowa odsłona gry wydana została przez Illusion Labs, studio, która ma na swoim koncie kilka interesujących tytułów.

Nowa odsłona gry Mr. Crab 2 to przede wszystkim lepsza, bardziej szczegółowa i dopracowana grafika, poza tym mechanika jest ta sama. W grze sterujemy krabem, który musi skakać coraz wyżej, zbierając po drodze gwiazdki, małe kraby i omijając przeszkody oraz inne owady w bajkowej krainie.

Sterowanie polega na dotykaniu ekranu w odpowiednim momencie, aby wykonać prawidłowy manewr krabem. Wystarczy dotknąć na ekranie, aby skakać i wspinać się dotrzeć na szczyt coraz przędzenia wieży. Mr.Crab 2 dostę pna jest za darmo w sklepie App Store na iPady i iPhone’y z systemem iOS 8 lub nowszym.

Zobacz także: Dzień 11. prezentów od Apple’a: gra Mr. Crab

Wskazówki do gry Mr Crab 2

 • Zbieraj małe kraby 
  Krainy, będące kolejnymi poziomami gry skonstruowane są jak wieże, na których szczycie jest cel wędrówki naszego kraba. Trzeba pamiętać, aby po drodze zebrać jak najwięcej niemowlęcych krabów, które zwykle ukryte są w zakamarkach, lub miejscach, do których trzeba się wrócić. Małe kraby uwięzione są w klatkach, które łatwo wypatrzeć podczas rozgrywki. Przed wykonaniem skoku do miejsca, z którego już nie będziesz mógł się wrócic zwróć uwagę, czy po drodze nie pominąłeś małego kraba.
 • Zbieraj gwiazdki
  Może się to wydawać oczywiste, ale w grze należy zebrać jak najwięcej gwiazdek. Kolejne poziomy odblokowywana są w momencie zdobycia odpowiedniej liczby gwiazdek. Są także poziomy, za odblokowanie których można zapłacić. Warto zauważyć, że większe gwiazdki to podwójne punkty – dlatego warto zbierać wszystkie po drodze.
 • Poruszanie się krabem
  Podczas kontrolowania ruchów kraba, szybko zorientujesz się, że porusza się tylko w jednym kierunku. Dopiero gdy natrafi na przeszkodę lub ścianę może zmienić swój kurs. Na niektórych poziomach znajdują się huśtawki, dzięki którym można zmienić także zwrot kraba. Krab porusza się zawsze w tym kierunku, w którym zwrócone sa jego oczy – dlatego miej oko na kraba :)
 • Ukryte mechanizmy
  Na różnych poziomach napotkasz na różne mechanizmy, od lin, po windy, trampoliny z roślin, lepkie koła, somo zamykające się bramy i wiele więcej! Jeśli zobaczysz jakiś mechanizm koniecznie go wypróbuj, aby sprawdzić dokąd prowadzi – najczęściej do ukrytych krabików.

Screen z gry Mr. Crab 2 na iOS-a (iPad, iPhone)

Zobacz oficjalny trailer gry Mr. Crab 2:

Jeżeli znasz jakieś ukryte funkcje lub sztuczki w grze Mr. Crab 2 podziel się nimi w komentarzu pod artykułem.

Grę Mr. Crab 2 pobierzesz na urządzenia z systemem iOS, klikając na poniższy przycisk. Nie wiemy czy gra, podobnie jak pierwsza część będzie dostępna także na Apple TV?

Pobierz aplikację w sklepie App Store