Google pyta internautów jak nazwać Androida N?

Na specjalnej stronie internetowej można wpisywać swoje propozycje nazwy dla kolejnej wersji systemu mobilnego Android – co w tym złego?

Wymyśl nazwę dla Androida N #NameAndroidN

Co może być gorszego od spytania internautów jak nazwać swój produkt? Powiedzieć im, że ma zaczynać się na literę N… No cóż, można być naiwnym i poświęcić chwilę na zabawę.

Czy Google rzeczywiście nie ma pomysłu na nazwę? Czy to tylko czysta igraszka i zabawa? Rozumiem taki konkurs zorganizowany w określonej lokalnej społeczności – ale chyba Google zdaje sobie sprawę jak wielu chętnych zgłosi swoje propozycje, które zapewne w większości będą bezwartościowe – bez urazy, ale taka jest prawda.

Ciekawi mnie, czy będzie jakiś użytek z tej sondy, czy to tylko zagrywka marketingowa przed premiera nowego systemu? Za każdym razem jest mnóstwo domysłów i obstawiań rozmaitych nazw. Może to dobrze, że tym razem firma uruchomiła taką zabawę dla fanów Androida?

Nie łudząc się, że przesyłane propozycje będą w jakikolwiek sposób brane pod uwagę przy wyborze nazwy, zachęcam wszystkich do zabawy, szkoda, że nie ma licznika ile już nazw zostało zgłoszonych! A co tam dodam też swoją propozycję :)

Chętni mogą zgłaszać nazwy na android.com/n

Wcześniej zapoznaj się z wytycznymi na temat nazwy i obejrzyj film, jak robią to zawodowcy :) Może znajdziesz inspirację!

źródło: Android.com