Spaces – nowa aplikacja Google’a już dzisiaj

Google zapowiedziało uruchomienie nowej aplikacji mobilnej Google Spaces do łatwego prowadzenia dyskusji grupowych w internecie.

Google Spaces

Aplikacja Spaces to kolejne podejście firmy Google do zrewolucjonizowania sieci społecznościowych i komunikatorów. Na oficjalnym blogu Google’a możemy przeczytać, że nowe narzędzie będzie przeznaczone do prowadzenia dyskusji w grupach internetowych. Choć podobne wspólnoty istnieją już w Google+, to nowa aplikacja wydaje się być znacznie bardziej skoncentrowana na wymianie wiadomości w grupach tematycznych. 

Screen z aplikacji mobilnej Google Spaces

Po założeniu tematu, lub dołączeniu do grupy, użytkownicy mogą w szybki i łatwy sposób udostępniać artykuły, filmy wideo i zdjęcia bez konieczności opuszczania aplikacji. Wyszukiwarka Google, YouTube i Chrome są bowiem wbudowane w aplikację. Spaces kładzie duży nacisk na to, aby dzielenie się z innymi internautami było bardziej płynne i wygodniejsze bez konieczności kopiowania i wklejania linków.

Aplikacja Spaces ma być udostępniona już dzisiaj na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, a na zbliżającej się konferencji I/O 2016 z pewnością usłyszymy o nowościach związanych z integracją aplikacji z innymi narzędziami.

Screen z aplikacji mobilnej Google Spaces

Aby korzystać z aplikacji wystarczy zalogować się na swoje konto Google lub założyć nowe, jeśli ktoś jeszcze go nie posiada.

Funkcje aplikacji Spaces

  • Błyskawiczne tworzenie grup dyskusyjnych – Komiksy, miniaturowe domki, wycieczka do Paryża, koło naukowe? Wystarczy jedno klikniecie, aby utworzyć grupę poswięconą wybranemu tematowi.
  • Zapraszanie znajomych – Zaproś odpowiednie osoby do grupy, wysyłając linka, np. przez komunikator lub wiadomość e-mail.
  • Udostępnianie dowolnych rodzajów treści – Wyszukiwarka Google, Chrome, Zdjęcia, YouTube są już wbudowane, możesz więc szukać, udostępniać i wyświetlać różne rzeczy w jednym miejscu, nie przełączając aplikacji.
  • Prowadzenie rzeczowych rozmów – Oglądaj udostępnione treści i jednocześnie czatuj z innymi członkami grupy. Dzięki temu, że każdy udostępniony materiał ma przypisaną osobną rozmowę, wszystko jest zawsze uporządkowane.
  • Wyszukiwanie w grupach – Szybko wyszukuj w Google Spaces obrazy i inne treści za pomocą słów kluczowych.

Aplikację będzie można pobrać na stronie aplikacji: get.google.com/spaces

Aktualizacja 17.05.2016 r.

Google Spaces pobierzesz na swojego iPhone’a lub smartfona z Androidem klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Zobacz także Spaces na konferencji I/O 2016: get.google.com/spaces

źródło: Google Official Blog