The Roll – oceni i wybierze Twoje najlepsze zdjęcia

Aplikacja mobilna The Roll, to inteligentna rolka aparatu, która automatyczne posegreguje i oceni Twoje zdjęcia, wskazując najlepsze.

The Roll - oceni i znajdzie Twoje najlepsze zdjęcia

Serwis społecznościowego dzielenia się zdjęciami EyeEm właśnie wydał aplikację The Roll, która przypadnie do gustu miłośnikom robienia niezliczonej ilości zdjęć. Aplikacja dostępna jest na iPhone’a i wydaje się być znacznie lepszym i inteligentniejszym zamiennikiem dla wbudowanej aplikacji Zdjęcia na iOS-a.

Każdy kto używa iPhone’a wie, że używanie Rolki Aparatu jest lekkim koszmarem. Oprócz organizowania zdjęć po dacie i miejscu, nie ma w niej żadnych funkcji do naprawdę inteligentnego i automatycznego segregowania zrobionych zdjęć. Wszystko wpada do jednego worka, a przy ponad 2000 zdjęć można się pogubić. Aplikacja mobilna The Roll jest darmową alternatywą, która powinna być przykładem dla natywnej aplikacji Apple’a.

Działanie The Roll jest dość proste i nie wymaga większego zaangażowania użytkownika. Aplikacja automatycznie dodaje tagi i ocenia wszystkie zdjęcia, które przechowujesz w iPhone’ie. Każde zdjęcie oceniane jest w skali od 0 do 100 procent, na podstawie inteligentnego algorytmu. Tagowanie odbywa się automatycznie, więc bez trudu odnajdziesz tematycznie oznakowane fotografie.

The Roll - screen z aplikacji mobilnej

Współzałożyciel EyeEm, Lorentz Aschiff mówi, że celem The Roll jest zastąpienie Rolki Aparatu i wyeliminowanie z niej niekończącego przewijania zdjęć.

Po otwarciu aplikacji (i zezwoleniu na dostęp do zdjęć) zaczyna organizować zdjęcia tematycznie, według lokalizacji i  tematyki, dodając do wszystkich odpowiednie tagi. Na koniec każde zdjęcie jest także ocenianie. Jeśli zrobiłeś 10 zdjęć z podobnym ujęciem lub obiektem, aplikacja pomoże wybrać to najlepsze – wystawiając średnią ocenę uwzględniając jakość i kompozycję.

 

Wynik wystawiany jest na podstawie rewolucyjnej technologii rozpoznawania obrazu EyeEm Vision, który został „nauczony” wybierać najlepsze ujęcia przez zasilenie milionem obrazów. W mniej niż minutę, aplikacja skompiluje wszystkie obrazy, pogrupuje duplikaty i nada odpowiednie atrybuty – szybkość działania jest naprawdę imponująca.

Wraz z szybkością w parze idzie znakowanie zdjęć, które także robi wrażenie. Zdjęcie twojego pupila może zostać oznakowane ponad 20 tagami, takimi jak obroża, pies, zwierzę, etc. Tego typu słowa kluczowe (w języku angielskim) pozwolą na szybkie odnalezienie odpowiednich zdjęć do tworzenia albumów czy pokazów slajdów.

The Roll - screeny z aplikacji mobilnej

Jeśli chodzi o system oceny, uważam, że nie trudno się z nim nie zgodzić. Lepsze zdjęcia miały oczywiście wyższą punktację, podczas gdy typowe migawki rzadko otrzymywały 40%. Spokojnie możesz zrobić eksperyment na własnym zbiorze zdjęć, żeby przekonać się ile warty jest automatyczny system oceniania zdjęć.

Aplikacja oczywiście nie jest doskonała, ale zdecydowanie lepsza i bardziej przydatna niż wbudowany organizer na iOS-a.

The Roll jest obecnie dostępna za darmo w sklepie App Store i możesz pobrać ją klikając na poniższy przycisk.

Pobierz aplikację w sklepie App Store