Facebook Moments dostępne w Polsce

Aplikacja Facebook Moments wreszcie została udostępniona w polskich sklepach z aplikacjami mobilnymi na urządzenia z systemem iOS i Android.

Facebook Moments

Musiało minąć aż dziesięć miesięcy od premiery w Stanach Zjednoczonych, żeby aplikacja mobilna Facebook Moments wreszcie została udostępniona w Europie i Kanadzie. Polscy miłośnicy dzielenia się zdjęciami mogą skorzystać z kolejnej appki przeznaczonej do tego celu.

Jeśli nie kojarzysz do czego służy aplikacja, to w skrócie można to ując tak, że Facebook Moments ma ułatwić udostępnianie swoich zdjęć konkretnym osobom lub grupom osób z naszego grona znajomych. Główna funkcja rozpoznawania twarzy niestety nie jest dostępna w Polsce ze względu na obowiązujące w Unii Europejskiej prawo. Mając w rolce aparatu zdjęcia konkretnych osób, aplikacja mogłaby rozpoznać twarze na zdjęciach i wskazać którym osobom powinieneś je udostępnić.

Czy bez tej podstawowej funkcjonalności aplikacja może być nam w ogóle przydatna? Tak okrojona appka może jeszcze rozpoznawać obiekty – jeśli to kogoś interesuje? W praktyce oznacza to, że zamiast automatycznego tagowania zdjęć, użytkownik może ręcznie oznaczyć konkretne osoby  i udostępnić jej przez aplikację. Nie jest do końca tak źle, bowiem europejska i kanadyjska wersja aplikacji zapyta użytkowników kto znajduje się na zdjęciu i spróbuje znaleźć pozostałe zdjęcia z daną osobą.

Główne funkcje aplikacji Facebook Moments:

  • gromadzenie zdjęć wspólnie ze znajomymi – wymieniaj się poufnie zdjęciami ze znajomymi z Facebooka,
  • propozycje ułatwiają wysyłanie – wybierz grupy zdjęć i filmów z Rolki aparatu, aby wysłać je określonym znajomym; aplikacja pogrupuje zdjęcia i filmy na podstawie podobieństwa twarzy.

Aplikacja jest już dostępna na iOS-a i Androida.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play