WhatsApp dostępny także na komputery

Komunikator mobilny WhatsApp od teraz dostępny jest także jako aplikacja na komputery Mac i z systemem Windows.

whatsapp-logo-749x375

Komunikator WhatsApp to międzyplatformowa aplikacja mobilna, pozwalająca na wymianę wiadomości bez płacenia za SMS-y. Komunikator WhatsApp jest dostępny dla iPhone’a, BlackBerry, Windows Phone, Androida i urządzeń firmy Nokia, a od teraz także na komputery z systemem OS X (Mac) i Windows (PC).

Komputerowa wersja aplikacji dostarcza nowy sposób pozostania w kontakcie ze znajomymi. Podobnie jak WhatsApp Web, komputerowa wersja aplikacji jest po prostu przedłużeniem aplikacji w telefonie: aplikacja na komputerze odzwierciedla konwersacje i wiadomości z telefonu.

Aplikacja komputerowa dostępna jest dla systemów operacyjnych Windows 8 i nowszych oraz Mac OS 10.9+ i synchronizuje się z Twoim telefonem. Ze względu na to, że aplikacja obsługiwana jest przez komputer, dostępne są powiadomienia komputera, skróty klawiszowe oraz inne funkcje.

Aplikacja WhatsApp na komputery Mac i z systemem Windows

Aby pobrać komputerową wersję aplikacji, odwiedź stronę whatsapp.com/download z przeglądarki na swoim komputerze. Następnie otwórz aplikację i zeskanuj kod QR przy użyciu WhatsApp w telefonie (poszukaj WhatsApp Web w Ustawieniach).

Screen aplikacji WhatsApp na komputery

Tak jak WhatsApp Web, komputerowa wersja aplikacji pozwala wymieniać wiadomości z rodziną i znajomymi, podczas gdy Twój telefon pozostaje w kieszeni.

źródło: WhatsApp Blog – Przedstawiamy aplikację WhatsApp dla komputerów