Instagram ma nowe logo i wygląd

Aplikacja społecznościowa Instagram zmieniła od dzisiaj wygląd oraz logo aplikacji na bardziej nowoczesny i prosty styl.

Nowa ikona aplikacji Instagram

Od jakiegoś czasu mówiło się, że twórcy aplikacji Instagram pracują nad nowym interfejsem i dzisiaj możemy podziwiać efekty ich pracy. Instagram ma całkiem nowe logo i UI w aplikacji mobilnej na iOS-a i Androida. Wszystko jest bardziej nowoczesne i uproszone.

Wraz ze zmianą firma udostępniła ciekawy film, na którym możemy zobaczyć krótki przegląd procesu projektowania nowej ikony.

Ostateczny efekt jest bardzo dobry, a nowa ikona jest uproszczonym obrazem kamery z czterema kolorowymi paskami w odcieniach wschodu słońca. Trzeba przyznać, że nowy logotyp wygląda bardzo dobrze. Najdziwniejsze jest jednak to, że na poniższym filmie można zauważyć kilka ciekawych projektów, które są znacznie lepsze niż ostateczna wersja.

Wraz z nową ikoną użytkownicy po aktualizacji Instagrama otrzymają także całkowicie nowy i uproszczony interfejs. Aplikacja jest teraz dużo lżejsza i postawiono na biel i prostotę. W efekcie użytkownik skupia się na zdjęciach, które można oglądać w aplikacji, a elementy appki są tylko nieprzeszkadzającymi dodatkami.

Screen aplikacji Instagram na iOS-a Screen aplikacji Instagram na iOS-a

Aplikację na iOS-a i urządzenia z Androidem można pobrać już dzisiaj, wkrótce ma pojawić się także przeprojektowana wersja na Windows Mobile.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play