Opera VPN – przeglądarka mobilna na iOS-a

Opera udostępniła aplikację mobilną Opera VPN na urządzenia z systemem iOS, pozwalającą na nieograniczone przeglądanie stron przez VPN-a.

Opera VPN na iOS-a

W kwietniu tego roku Opera Software udostępniła nową wersję przeglądarki na komputery Mac i Windows, która umożliwia nieograniczony dostęp do przeglądania stron przez wirtualną sieć prywatną VPN.

Dzisiaj firma wprowadziła na rynek nową internetową przeglądarkę mobilną Opera VPN na iPhone’y i iPady, która po zainstalowaniu dodatkowego profilu, umożliwia przeglądanie stron internetowych za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej bezpośrednio na smartfonie.

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów mogą od teraz blokować reklamy, omijać blokady firewall ale przede wszystkim omijać ograniczenia geolokalizacyjne, przeglądając treści dostępne tylko w określonym kraju za pomocą przeglądarki Opera VPN. Nowa mobilna wersja Opery pozwala na większą prywatność użytkowników, którzy mogą udawać, że przeglądają strony internetowe z innego miejsca niż w rzeczywistości się znajdują. W Ustawieniach aplikacji można wskazać takie państwa jak Stany Zjednoczone, Kanada, Niemcy, Singapur i Holandię. Aplikacja dostępna jest w języku polskim, angielskim, arabskim, niemieckim, francuskim, portugalskim, japońskim, hiszpańskim, rosyjskim i indonezyjskim.

Funkcje przeglądarki mobilnej Opera VPN

  • korzystanie z sieci bez ograniczeń – omijaj blokady firewall i przeglądaj niedostępne treści,
  • blokowanie irytujących reklam – blokowanie reklam, aby przyspieszyć działanie internetu i oszczędzać pakiety danych,
  • zatrzymywanie wścibskich trackerów – zapobieganie monitorowaniu przez moduły śledzące Twoich działań w sieci.

Opera VPN iOS (wersja PL) - screen

Opera wymaga włączenie aktywnych powiadomień, aby informować Cię o stanie programy, następnie Opera VPN musi zainstalować profil VPN na Twoim urządzeniu – tylko po wciśnięciu Zainstaluj/Zezwól można korzystać z dodatkowych funkcji.

Dzięki nowej aplikacji Opera VPN, pomagamy ludziom korzystać z internetu i przełamujemy bariery w sieci –powiedział Chris Houston, prezes Opera podziału SurfEasy.

Opcja przeglądania przez VPN-a w aplikacji jest domyślnie wyłączona, ale wystarczy przejść do Ustawień, aby w łatwy sposób aktywować tę funkcję. Oprócz tego można wybrać opcję blokowania reklam i śledzenia, które także są z defaultu wyłączone.

Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu App Store, klikając na poniższy przycisk:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: Opera blogs – Get more of the internet with the free, Opera VPN app for iOS