LogDog teraz także na iOS-a

Aplikacja mobilna LogDog pomoże monitorować aktywność i bezpieczeństwo Twoich kont internetowych na smartfonie z systemem iOS i Android.

LogDog App (logo)

Aplikacja mobilna LogDog zyskała dużą popularność na urządzeniach z Androidem, a teraz została wydana także na iPhone’a i iPada. Dzięki LogDog można monitorować swoje konta internetowe, sprawdzać skąd pochodzi logowanie, z jakiego systemu operacyjnego, przeglądarki i wiele innych.

Jeżeli dbasz o swoje bezpieczeństwo oraz prywatność w sieci i na mobile’u, to z pewnością jest to aplikacja dla Ciebie. Darmowa wersja LogDog na iOS-a oferuje monitorowanie konta na Facebooku, Dropboxie i Gmailu. Wkrótce, za dodatkową opłatą będzie można odblokować dodatkową zawartość i możliwość monitorowania kont na Twitterze, Yahoo!, Instagramie, Evernote i LinkedInie.

Czym jest i jak działa LogDog?

LogDog skanuje i monitoruje w czasie rzeczywistym logowania na Twoich kontach, zbierając wszelkie dane związane z czasem logowania, miejscem i wiele innych parametrów. Jeśli system IDS (z ang. Intrusion Detection System) wykryje podejrzane zachowania na Twoich kontach, takie jak usiłowanie kradzieży tożsamości lub ingerencji na Twoim koncie, aplikacja natychmiast poinformuje Cię o takim zdarzeniu i będziesz mógł powstrzymać atak hackerski.

LogDog jest swego rodzaju wirtualnym psem-stróżem, który nieustannie pilnuje, tropi i szczeka, gdy dzieje się coś podejrzanego. Wśród różnych informacji, które są zbierane przez usługę i dostępne w aplikacji LogDog, znajdziesz między innymi:

  • datę i czas ostatniej aktywności na koncie,
  • lokalizację ostatniej aktywności na koncie,
  • system operacyjny urządzenia, z którego logowano się ostatnio na Twoje konto,
  • typ przeglądarki,
  • adres IP, który został zarejestrowany podczas ostatniego logowania,
  • główne urządzenia, z których zazwyczaj uzyskiwany jest dostęp do Twojego konta internetowego,
  • najczęstsze lokalizacje logowania,
  • wszelkie ostrzeżenia o utrzymaniu bezpieczeństwa.

Aplikacja dostarcza całkiem sporo przydatnych informacji, które mogą nie tylko pomóc w zapobieganiu kradzieży kont online, ale także w zidentyfikowaniu potencjalnego hackera lub osoby, która próbowała się logować na przykład na Twojego Facebooka.

Aplikacja mobilna LogDog

W darmowej wersji aplikacji dostępne są trzy rodzaje kont, które możesz monitorować: Facebook, Dropbox i Gmail. Aby można było monitorować aktywność musisz dać usłudze dostęp do wielu informacji na temat Twojego konta, ale poświadczenia nie są przechowywane przez LogDog, więc nadanie uprawnień jest bezpieczne. Usługa nigdy nie będzie miała dostępu do innych informacji niż tych związanych z aktywnością.

Na poniższym zrzucie ekranu widać, jakie informacje z konta na Facebooku są pokazywane w appce.

Screen z aplikacji LogDog na iOS-a (raport bezpieczeństwa)
Screen z aplikacji z raportem bezpieczeństwa (fot. iDownloadBlog)

Jak widać konto na Facebooku było ostatnio używane na Firefoxie zainstalowanym na komputerze Mac z systemem OS X El Capitan, aktywność pochodziła z adresu Verizon FiOS IP o godzinie 18:24 28 kwietnia br. W dolnych zakładkach wymienione są także najczęstsze urządzenia, na których wykryta została aktywność na tym koncie.

Gdyby pojawiły się jakiekolwiek podejrzane działania, aplikacja wysłałaby odpowiednie powiadomienia z alertem bezpieczeństwa. W każdej chwili można usunąć konto zapisane w aplikacji lub dodać nowe, klikając odpowiednio na ikonę koła zebatego i symbol plusa.

Bezpieczeństwo i prywatność

Jak już wcześniej wspomniałem, LogDog nigdy nie przechowuje Twoich haseł i nie uzyskuje dostępu do informacji bez Twojej zgody. Ponadto w każdej chwili możesz zrezygnować z monitorowania swojej aktywności. Usługa działa już od jakiegoś czasu na platformie Android i użytkownicy bezpiecznie z niej korzystają. Należy pamiętać, że informacje zbierane przez usługę są anonimowe, a obecność w sklepie App Store, świadczy o tym, że Apple przetestowało aplikację pod kątem bezpieczeństwa danych.

Aplikacja wydaje się być przydatna, szczególnie dla tych, którzy lubią wiedzieć, co dzieje się na ich kontach internetowych lub mają obsesję na punkcie prywatności i bezpieczeństwa. Klikając na poniższe przyciski pobierzesz tę aplikację za darmo na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Play lub na iOS-a ze sklepu App Store.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Oficjalna strona internetowa aplikacji.

źródło: iDownloadBlog – LogDog for iOS lets you monitor the security of your online accounts