InkHunter – zrób sobie wirtualny tatuaż

Dzięki zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji mobilnej InkHunter, możesz zaimponować znajomym oryginalnym tatuażem.

Ink Hunter - zrób sobie wirtualny tatuaż

Aplikacja mobilna InkHunter to doskonałe wykorzystanie możliwości, jakie daje rozszerzona rzeczywistość i urządzenia mobilne. Dzięki appce możesz oszczędzić sobie czasu, pieniędzy i skóry, zanim wytatuujesz sobie coś czego będziesz żałować do końca życia.

Zastosowana technologia AR (Augmented Reality) w aplikacji Ink Hunter pozwala zrobić bezboleśnie wirtualny tatuaż na własnym ciele. Do tego celu można wykorzystać gotowe wzory z biblioteki dostępnej w aplikacji lub własny wzór zaimportowany z galerii zdjęć.

Tatuaże są coraz bardziej popularne i coraz bardziej akceptowane – traktowane są niemal jak biżuteria na ciele. Każdy, kto kiedykolwiek wytatuował sobie wzór na ciele wie, ile może minąć czasu zanim znajdziesz odpowiedni motyw lub wzór oraz miejsce na ciele do wytatuowania. Z pomocą przychodzi aplikacja, która w czasie rzeczywistym wyświetla wybrany motyw w określonym miejscu na ciele.

Zobacz także: Wzrost popularności wirtualnej rzeczywistości do 2020 r.

Jak zrobić sobie wirtualny tatuaż w aplikacji InkHunter?

Niewielki zespół z Ukrainy opracował aplikację na urządzenia mobilne o nazwie Ink Hunter. Znajdziesz w niej wiele wzorów tatuaży, które możesz wypróbować  i wyświetlić na ekranie smartfona w czasie rzeczywistym.

Aby zrobić sobie wirtualny tatuaż za pomocą aplikacji, wystarczy wykonać następujące czynności:

  1. Wybierz dowolny wzór tatuażu z galerii.
  2. Narysuj w wybranym miejscu na ciele wzór kwadratowej buźki |_|, dzięki temu aplikacja rozpozna punkt początkowy, na którym ma nanieść wirtualny tatuaż.
  3. Hologramowy tatuaż może być edytowany: możesz zmienić jego obraz, zastosować filtry lub ustawić jasność.
  4. Na koniec gotowy tatuaż możesz udostępnić w wybranej sieci społecznościowej (Instagram, Facebook, Twitter) i napisać, że właśnie zrobiłeś sobie nowy tatuaż (sic!).
Zrzuty ekranu z aplikacji InkHunter
Zrzuty ekranu z aplikacji InkHunter

Jeżeli myślisz o zrobieniu sobie tatuażu i nie chcesz biegać z przypadkowymi wzorkami na ręku, kostce czy kości ogonowej możesz poeksperymentować na smartfonie. Możesz także wykorzystać aplikację, aby zszokować znajomych lub rodziców, którym wyślesz zdjęcie z naniesionym fake’owym tatuażem.

Niestety nie ma jeszcze dostępnych kolorowych tatuaży, ale z pewnością pojawią wraz z wydaniem kolejnych wersji aplikacji.

Jeżeli wypróbowałeś tę aplikację i zrobiłeś sobie czaderski tatuaż, pochwal się i podeślij nam fotkę pod linkiem do tego wpisu na naszym profilu na Facebooku lub Twitterze (@mobirankPL).

Aplikację pobierzesz za darmo ze sklepu App Store na iPhone’a, twórcy zapowiadają wydanie także wersji na urządzenia z systemem Android i Windows. Do tej pory aplikację pobrano ponad milion razy w 32 krajach na świecie.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Ink Hunter