Agar.io to wciągająca gra mobilna o dominacji

Jeżeli jeszcze nie grałeś w mobilną wersję kultowej gry Agar.io, to możesz poszaleć na smartfonie podczas majówkowego lenistwa.

Mobilna gra Agar.io

Gra mobilna Agar.io, nie jest nową grą, ale być może nie wszyscy o niej słyszeli, stąd pojawił się ten wpis. Gra została uznana za jedną lepszy w zestawieniu sklepu Google Play za 2015 rok. Na czym polega fenomen tej prostej gry dostępnej w przeglądarce internetowej, a od lipca zeszłego roku także na urządzeniach mobilnych? Właśnie to, że jest prosta szybka i zawiera element rywalizacji – tryb multiplayer – z użytkownikami z całego świata.

Jeśli chodzi o projekt graficzny, to przypomina bardziej prosty rysunek gimnazjalisty wykonany w programie Paint z kartką papieru w kratkę w tle. Nie, to nie jest niechlujność twórców – to zamierzony cel, który jest spójny z całością: projekt, rozgrywka i doświadczenia użytkownika są prymitywnie proste i wciągające – na tym ma to właśnie polegać.

Na czym polega gra w Agar.io?

W grze mobilnej Agar.io sterujemy małym kółkiem (nie bąblem, bo gra jest zaprojektowana w 2D), które pochłania mniejsze od siebie obiekty i w tym samym momencie zwiększa swój rozmiar. Na swojej drodze napotykamy także na większe figury, które mogą nas pochłonąć. Trzeba tak sterować kółkiem, żeby zdominować pozostałych graczy z całego świata, którzy kryją się pod napotykanymi na naszej drodze figurami.

Screen gry mobilnej Agar.io - rozgrywka multiplayer z graczami na całym świecie

Na małym ekranie smartfona zadanie jest jeszcze bardziej utrudnione, na szczęście można w ostatniej chwili podzielić swoje kółko na dwa mniejsze, żeby uniknąć pochłonięcia. Gracze mogą personalizować swoje obiekty i nadawać im nazwy, na przykład swoim imieniem.

Jeśli zagrasz przynajmniej 3 razy, nie będziesz mógł przestać i będziesz chciał zdobyć jak najwyższy poziom.

Screen gry mobilnej Agar.io (skórki)

Agar.io jest dla wszystkich

W grze możesz napotkać każdego na swojej drodze, i nawet nie wiedzieć, że może to być prezydent wielkiego państwa :) Proste zasady i mechanika sprawiają, że poznanie zasad i wciągnięcie w wir rozgrywki zajmie niecałą minutę. W jednym z odcinków czwartego sezonu kultowego serialu House of Cards, prezydent Frank Underwood również miał swój epizod z tą grą – z resztą to nie jego pierwsza przygoda z grami w tym serialu.

Gra jest całkowicie darmowa, oprócz tego że pożera mnóstwo czasu! Klikając na poniższe przyciski możesz pobrac ją na smartfony i tablety z systemem iOS i Android.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play