Dla 40% millenialsów smartfon najważniejszym urządzeniem

Już 4 na 10 millenialsów wskazuje smartfona, jako najważniejsze urządzenie, na którym korzystają z internetu.

Serwis GlobalWebIndex opublikował ciekawe wyniki badania pokazującego, z jakich urządzeń korzystają młodzi ludzie, w wieku 18-32 lata, do korzystania z internetu.

Wyciągając średnią dla całego świata, najpopularniejszymi urządzeniami w tej grupie wiekowej są smartfony – ponad 4 na 10 millenialsów wskazuje, że smartfon jest ich najważniejszym urządzeniem do surfowania z internetu. Dla porównania zaledwie 30 proc. z nich deklaruje, że jest to laptop, 20 proc. wciąż woli komputery stacjonarne, a skromne 3 proc. wybiera tablet jako kluczowe urządzenie.

Jeśli przyjrzymy się tendencjom w podziale na regiony, to zauważamy, że w Ameryce Północnej i Europie komputery i laptoty stanowią wciąż podstawowy punkt dostępowy do internetu. W krajach rozwijających się (Azja i Pacyfik, Afryka i Ameryka Łacińska) smartfony mają przewagę co najmniej dziesięciu punktów procentowych.  Porównaj to do APAC, Latam lub Bliskiego Wschodu i Afryki, gdzie telefony komórkowe mają przewagę co najmniej dziesięciu punktów procentowych w stosunku do laptopów – różnice te są widoczne gołym okiem. W krajach tych smartfony są znacznie bardziej dostępne dla przeciętnego mieszkańca niż komputery.

Szczegółowe wyniki badania przedstawione zostały na poniższych diagramach.

Najważniejsze urządzenia do internetu dla millenialsów (4Q 2015)

Polecamy: 84% millenialsów posiada smartfona

źródło: GlobalWebIndex – 4 in 10 Millennials pick mobiles as their most important device