Suszarka do włosów może być także nową technologią

Suszarka do włosów Dyson Supersonic™ jest doskonałym przykładem na to, że prozaiczne przedmioty mogą otrzymać nowe życie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Suszarka Dyson Supersonic

Firma Dyson, znana z ekskluzywnych wentylatorów i odkurzaczy wprowadza do swojej oferty pierwszą ekskluzywną suszarkę do włosów Dyson Supersonic. Dyson od jakiegoś czasu wysyłał do dziennikarzy teasery z ostrymi częściami silnikowymi, które jak się już okazało były częściami suszarki do włosów.

Suszarka Dyson Supersonic posiada wszystkie cechy konstrukcyjne charakterystyczne dla produktów firmy Dyson: ma nieprzeciętny metaliczny design z odrobiną krzykliwego koloru, jest okrągła i gładka. Producent rozwijał ten produkt w ciągu czterech lat, podczas których wydano 71 mln dolarów na cały projekt. To trochę jakby opracowano specyfikację małego samochodu… Z informacji prasowej dowiadujemy się, że w tym czasie powstało 600 prototypów, ponad 100 patentów – a nad tym wszystkim pracowało ponad 100 inżynierów.

Przepływ powietrza suszarka Dyson Supersonic

Te liczby mogą zatem tłumaczyć cenę 400 dolarów (1555 zł) – nie jest to kosmicznie dużo, biorąc pod uwagę, że profesjonalne suszarki dla salonów fryzjerskich kosztują ok. 1200 zł. Suszarka Supersonic to nie jest zwykła suszarka, to naszpikowane nową technologią urządzenie do suszenia włosów :) Dzięki zastosowanym rozwiązaniom suszarka ma nie uszkadzać włosów, dzięki specjalnemu przepływowi ciepła. Trzy magnetycznie przyczepiane przystawki mają zapewnić tworzenie różnych fryzur. Akcesoria są tak skonstruowane, że podczas gdy wewnętrzna część się nagrzewa, wszystkie zewnętrzne pozostają chłodne.

Suszarka Dyson Supersonic

Cały sekret tkwi w wewnętrznej inżynierii – w sercu suszarki znajduje się nowy cyfrowy silnik V9, który jest najmniejszym i najlżejszym silnikiem Dysona. Firma zredukowała także hałas, dźwięk wydawany przez silnik jest niesłyszalny przez ludzi. Sir James Dyson – założyciel firmy – podkreślił podczas prezentacji produktu w Tokio, że suszarka ma ok. 110 000 obrotów na minutę – co klasyfikuje ją jako urządzenie ultradźwiękowe. Waga i ciężar suszarki został tak zrównoważony, że trzymanie urządzenia w ręku ma być wyjątkowe dla tego typu urządzeń.

Suszarka Dyson Supersonic ma być dostępna w sprzedaży jeszcze w tym roku. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli ją kupić już we wrześniu.

Przygotujcie się na erę inteligentnych urządzeń, które zastąpią obecne żelazka czy czajniki – nowa technologia to nie tylko urządzenia elektroniczne!

Więcej o produkcie przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej.