Nominowani do Google Play Awards 2016

Poznaj najlepsze aplikacje i gry na Androida z 2016 roku – od świeżych i niezależnych projektów młodych programistów po najbardziej innowacyjne i starannie zaprojektowane produkcje profesjonalne.

Nominowani do nagród Google Play Awards 2016

Firma Google ogłosiła nominacje do tegorocznych nagród Google Play Awards 2016. Według giganta, lista zawiera „jedne z najlepszych aplikacji i gier w Google Play, począwszy od wyróżniających się startupów i produkcji niezależnych (indie games) po najbardziej innowacyjnych i najlepiej zaprojektowane aplikacje mobilne z ostatnich 12 miesięcy”.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 19 maja o godz. 19.00 czasu lokalnego podczas tegorocznej konferencji Google I/O 2016. Zobacz także najlepsze gry i aplikacje mobilne 2015 roku w Google Play.

Najlepsze gry i aplikacje nominowane do Google Play Awards 2016
Najlepsze gry i aplikacje nominowane do Google Play Awards 2016

W tym roku Google wydzieliło dziesięć różnych kategorii gier i aplikacji na Androida, w których zgłoszono po pięć tytułów. Oto dziesięć kategorii Google Play Awards 2016, wśród których zgłoszono nominowanych:

  1. Standout Startup (Wyróżniający się startup) – aplikacje nowych programistów, które oferują unikalne doświadczenia przy jednoczesnym osiągnięciu silnego wzrostu liczby instalacji.
  2. Standout Indie – gry od niezależnych programistów, które koncentrują się na artystycznym projekcie graficznym, wysokiej jakości i innowacyjnej rozgrywce.
  3. Best Families App – aplikacje i gry mobilne zaprojektowane z myślą o rodzinach, sprzyjające kreatywności i odkrywaniu.
  4. Best Use of Material Design – najlepsze wdrożenia istotnych koncepcji projektowych Material Design, które dostarczają głębokich wrażeń i wyróżniają się innowacyjnym interfejsem użytkownika.
  5. Best Use of Google Play Game Services – wysokiej jakości gry, wyposażone z kilkoma silnymi implementacjami funkcji GPGS.
  6. Early Adopter – stosujące najnowsze, rozwijane rozwiązania, technologie lub platformy, zapewniając niezapomniane doznania użytkownika.
  7. Go Global – aplikacje i gry o doskonałej lokalizacji i ukulturowieniu – uniwersalna dla wielu regionów.
  8. Most Innovative – aplikacje i gry oferujące niezwykle nowatorskie doświadczenia lub unikalne korzyści.
  9. Best App – reprezentujące prawdziwie piękny dizajn, intuicyjny UX i odwołująca się do jakości i wartości, skoncentrowana na użytkowniku.
  10. Best Game – najlepsze gry mobilne 2016 z najlepszą mechaniką, samouczkiem, zwracająca uwagę swoim projektem graficznym.
Najlepsze startupy i twórcy niezależni (indie) nominowani do Google Play Awards
Najlepsze startupy i twórcy niezależni (indie) nominowani do tegorocznych nagród Google Play Awards

Pełną listę nominowanych, najlepszych aplikacji i gier mobilnych na Androida znajdziesz w specjalnej sekcji sklepu Google Play.

źródło: Android Developers Blog – The Google Play Awards coming to Google I/O