Jak podmienić twarz na Snapchacie?

W najnowszej aplikacji Snapchat można teraz użyć filtru pozwalającego na podmianę swojej twarzy na twarz ze zdjęcia z albumu na smartfonie.

Funkcja podmiany twarzy na Snapchacie (face swap)

Twórcy aplikacji Snapchat dodali nową opcję w filtrach, pozwalającą na podmianę twarzy na zdjęciu i wideo na dowolną twarz z rolki aparatu na smartfonie. Możesz skorzystać z wybranego zdjęcia z albumu, aby podmienić własną twarz na snapie. Do tej pory można było podmieniać twarze tylko, gdy obie osoby znajdowały się na tym samym zdjęciu.

Nowa funkcja otwiera nowe możliwości tworzenia zabawnych snapów z twarzami znanych osób lub przyjaciół. Można zapisać dowolne zdjęcie w albumie i wykorzystać je do filtru.

Sprawdź także: Jak włączyć animowane filtry w aplikacji Snapchat?

Oto jak uaktywnić i skorzystać z nowej funkcji podmiany twarzy ze zdjęcia na Snapchacie

Ogólnie rzecz biorąc, nowa funkcja Snapchata działa w taki sam sposób, jak istniejące filtry i efekty, które korzystają z funkcji wykrywania twarzy. Zanim zaczniesz, upewnij się, że zdjęcie, które chcesz wykorzystać znajduje się w albumie lub Rolce aparatu na smartfonie i jest zrobione na kontrastowym tle. Następnie wykonaj poniższe czynności:

  • pobierz najnowszą wersję aplikacji Snapchat z App Store’a,
  • skieruj kamerę na siebie i przytrzymaj palcem na twarz widoczną na ekranie (aż pojawi się siatka wykrywająca kontury twarzy),
  • Snapchat powinien automatycznie wykryć Twoją twarz i wyświetlić w dolnej części ekranu dostępne filtry; jeśli tak się nie stało, Twój smartfon może nie obsługiwać efektów lub znajdujesz się w zbyt ciemnym pomieszczeniu,
  • jeśli fitry sa widoczne, przesuń palcem na sam koniec – ostatnia fioletowa ikona to podmiana twarzy ze zdjęcia,
  • wybierz ją, aby wybrać twarz z zapisanego zdjęcia (możesz zostać poproszony o pozwolenie aplikacji na dostęp do zdjęć),
  • następnie naciśnij fioletową ikonę, aby uaktywnić migawkę i zrobić zdjęcie.
Filtr podmiany twarzy w Snapchacie
Filtr podmiany twarzy w Snapchacie

Tworzenie nowych zabawnych snapów ze zdjęć (które można pobrać z internetu i zapisać na smartfonie) otwiera nowe możliwości na zabawę w snapchatowanie. W najnowszej aktualizacji Snapchata została usunięta możliwość płacenia za ponowne otwieranie snapów.

Nowa funkcja dostępna jest obecnie tylko na iPhone’ach z systemem iOS, wygląda na to, że opcja nie jest jeszcze dostępna na telefonach z systemem Android.

źródło: 9TO5Mac – Snapchat update now lets you face swap with photos in your Camera Roll — here’s how