Specyfikacja i cena czytnika Kindle Oasis

Firma Amazon udostępniła do sprzedaży nowy czytnik e-booków Kindle Oasis – najcieńszy i najlżejszy czytnik Kindle w historii.

Kindle Oasis (oficjalny)

Zgodnie z zapowiedziami, Amazon zaprezentowało dzisiaj nowy czytnik e-booków Kindle Oasis.

 • Kindle Oasis został zaprojektowany tak, by nie czuć jego wagi – niesłychanie smukły, z ergonomicznym uchwytem, który przenosi środek ciężkości na dłoń zapewniając tym samym idealną równowagę, pozwalającą na wielogodzinne czytanie.
 • O 30% cieńszy i o ponad 20% lżejszy niż jakikolwiek inny czytnik Kindle.
 • Podwójny system ładowania baterii zapewnia najdłuższą żywotność wśród wszystkich urządzeń Kindle– dołączana do zestawu, zdejmowana, skórzana obudowa do ładowania pozwala czytać miesiącami bez potrzeby podłączania urządzenia do prądu.

Osiem lat temu Amazon wprowadził na rynek pierwszy czytnik Kindle, który całkowicie zmienił podejście do czytania książek. Od tego czasu Amazon prezentował kolejne wersje swojego czytnika – mniejsze, lżejsze i szybsze – dążąc do stanu, w którym czytelnik zanurza się w historii opowiedzianej w książce bez wrażenia obcowania z urządzeniem. Dziś Amazon robi kolejny krok: wprowadza Kindle Oasis – ósmą generację Kindle – stworzoną od podstaw dla potrzeb czytelników – całkowicie nowe, niespotykanie smukłe i lekkie urządzenie, wyposażone w obudowę do ładowania zapewniającą wielomiesięczną żywotność baterii.

Kindle Oasis można zamówić już dziś w przedsprzedaży za 289,99 euro (wersja Wi-Fi) lub też  349,99 euro (Wi-Fi oraz 3G), a jego wysyłka rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Amazon Kindle Oasis w użyciu (kawiarnia)

— By móc usiąść wygodnie i czytać godzinami, potrzebna jest możliwość odizolowania od codziennego zgiełku – mówi Jeff Bezos, założyciel i CEO Amazon.com. – Chcemy by Kindle zniknął, a Kindle Oasis to kolejny duży krok w drodze do tego celu. To najbardziej zaawansowany spośród wszystkich naszych czytników – cienki i ultralekki; znika z oczu, a czytelnik może zanurzyć się w świecie stworzonym przez autora książki.

Całkowicie nowy design – najsmukejszy i najlżejszy Kindle w historii

Nowy Kindle Oasis nie przypomina żadnego czytnika Kindle. Dzięki niesłychanie płaskiemu wyświetlaczowi i ergonomicznemu uchwytowi Kindle Oasis waży tylko 136 gramów (4,6 uncji) a w najcieńszym miejscu ma jedynie 3,4 mm – to średnio ok. 30% mniej przy wadze o ponad 20% mniejszej niż w wypadku jakiegokolwiek innego czytnika Kindle. Wszystko dzięki lekkiej polimerowej ramie pokrytej metalem.  Dzięki temu urządzenie jest lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i sztywne jak metal, a co za tym idzie, wystarczająco odporne, by zabrać je ze sobą wszędzie tam, gdzie użytkownik ma ochotę oddać się ulubionej lekturze.

grubość czytnika Kindle Oasis

Zaprojektowany z myślą o wygodnym i długim czytaniu

Kindle Oasis został zaprojektowany z myślą o długotrwałym czytaniu – dzięki całkowicie zmienionemu kształtowi, środek ciężkości Kindle Oasis zostaje przeniesiony na dłoń czytającego. W efekcie nowy Kindle spoczywa w dłoni niczym grzbiet książki i utrzymuje się w równowadze, gdy użytkownik korzysta z niego, używając do tego jednej ręki. Przewracanie stron nie wymaga żadnego wysiłku i następuje albo poprzez dotknięcie wyświetlacza albo naciśnięcie fizycznego przycisku. Oasis umożliwia wygodne czytanie w dowolnej ręce – wbudowany akcelerometr wykrywa, czy korzystamy z prawej czy lewej dłoni i automatycznie ustawia odpowiednio strony a także przyciski służące ich przewracaniu.

Podwójna bateria zapewnia żywotność na kilka miesięcy – więcej niż kiedykolwiek wcześniej

Kindle Oasis wprowadza nowy, podwójny system baterii – gdy tylko podłączona zostanie obudowa do czytnika, zintegrowana w pokrywie bateria zaczyna go automatycznie ładować. Akumulator w obudowie wykorzystuje optymalizującą zasilanie i energię architekturę komórkową, która ma jednocześnie niesłychanie małą i lekką formę, a także zapewnia miesiące żywotności. Technologia ta pozwala na jednoczesne ładowanie urządzenia i obudowy, gdy są ze sobą połączone. Dodatkowo nowy tryb uśpienia minimalizuje zużycie energii, gdy Kindle jest nieaktywny.

Obudowa do ładowania została wykonana z wysokiej jakości skóry i dostępna jest w kolorze czarnym, śliwkowym i orzechowym. Otwiera się ona jak książka i dokładnie przylega do krawędzi urządzenia, włączając czytnik przy otwarciu i usypiając go po zamknięciu. Dwanaście magnesów zapewnia bezpieczne i dokładne przyleganie obudowy do urządzenia i umożliwia jednocześnie łatwe usunięcie obudowy, gdy użytkownik postanowi czytać bez niej.

Kindle Oasis - budowa (jak trzyma się w ręku?)

Wyświetlacz Paperwhite następnej generacji

Kindle Oasis został wyposażony w biały jak papier wyświetlacz następnej generacji Paperwhite o rozdzielczości 300 ppi, dzięki któremu tekst jest ostry i wyraźny. Zaprojektowane na nowo oświetlenie zawiera 60% więcej diod led, dzięki czemu jest to najjaśniejszy wyświetlacz w historii czytnika Kindle. Zimniejsza to zjawisko dyfrakcji, a jednocześnie zwiększa regularność i zakres jasności wyświetlacza, co z kolei umożliwia wygodne czytanie w każdym oświetleniu. Nowy wyświetlacz Oasis Paperwhite to pierwszy wyświetlacz w czytniku Kindle zaprojektowany przy wykorzystaniu przełomowej, 200-mikronowej tylnej płyty wyświetlacza. Ma ona grubość folii aluminiowej, a jednocześnie jest na tyle wytrzymała, że możesz wrzucić urządzenie do torby i wziąć je ze sobą w podróż. Dodatkowo sam wyświetlacz pokryty jest wzmocnionym chemicznie szkłem.

Rodzina Kindle: Kindle, Kindle Paperwhite, Kindle Voyage i Kindle Oasis

Porównanie modeli czytników Kindle z modelem Oasis
Porównanie modeli czytników Kindle z modelem Oasis

Kindle Oasis to nowe dziecko w rodzinie Kindle. Czytniki Kindle zostały zaprojektowane tak, by można było zatopić się w książce. W odróżnieniu od tabletów i telefonów, dedykowane czytniki nie rozpraszają uwagi mediami społecznościowymi, e-mailami i smsami. Nie wydają niepotrzebnych dźwięków i nie męczą oczu podczas kilkugodzinnych sesji. Od dziś, w ofercie Amazon do wyboru są cztery różne czytniki Kindle:

 • Kindle  najbardziej przystępny cenowo czytnik z ekranem dotykowym i wszystkimi najnowszymi udogodnieniami, które kochają klienci, w tym Whispersync, Smart Lookup i Goodreads.
 • Kindle Paperwhite  najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się Kindle z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości i regulowanym oświetleniem.
 • Kindle Voyage  z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości i dużym kontraście, regulowanym oświetleniem i unowocześnionymi przyciskami do przewracania stron PagePress.
 • Kindle Oasis – najcieńszy i najlżejszy Kindle o całkowicie nowym ergonomicznym designie, przyciskach do przewracania stron i skórzaną obudową do ładowania zapewniającą wielomiesięczną żywotność baterii dzięki unikatowemu systemowi ładowania podwójnych baterii.

Wszystko to, za co czytelnicy kochają Kindle

Przód czytnika Kindle Oasis

Nowy Kindle Oasis ma wszystkie cechy, które sprawiły, że rodzina Kindle jest od ośmiu lat bez przerwy najpopularniejszą rodziną e-czytników na świecie:

 • Czyta się jak książkę – dzięki wbudowanemu oświetleniu z przodu możliwe jest czytanie bez przemęczania oczu i odblasków – nawet w jasnym świetle słonecznym.
 • Tygodnie żywotności baterii – żywotność baterii mierzona tygodniami nie godzinami.
 • Bez potrzeby dokonywania ustawień – klienci otrzymują zarejestrowanego Kindle’a, dzięki czemu od razu mogą zacząć czytać.
 • Whispersync – zapamiętuje i synchronizuje ostatnią stronę, na której czytelnik skończył, oznaczenia i adnotacje na wszystkich urządzeniach i aplikacjach Kindle, dzięki czemu w każdym momencie możliwy jest powrót do lektury w odpowiednim miejscu.
 • Archiwum Worry-free – tworzy automatyczne kopie książek Kindle w chmurze, dzięki czemu nigdy nie musisz martwić się o zgubione książki – pobierz je za darmo bezprzewodowo w dowolnym momencie.
 • Goodreads – Kindle jest zintegrowany z największą na świecie stroną dla czytelników zawierającą rekomendacje książek. Strona ma 50 milionów zarejestrowanych użytkowników, 1,3 miliarda dodanych tytułów i 47 milionów recenzji książek.
 • X-Ray – przeszukaj „Bones of the Book” – przejrzyj wszystkie fragmenty książki, w których pojawiają się dane pojęcia, fikcyjni bohaterowie, historyczne postacie, miejsca czy tematy.
 • Word Wise – dostępny dla wielu popularnych książek w języku angielskim, ułatwia zrozumienie bardziej wymagających tytułów. Krótkie, proste definicje pojawiają się automatycznie nad trudniejszymi wyrazami, umożliwiając czytanie z mniejszą liczbą przerw.
 • Family Library – czytnik Kindle i aplikacje Kindle umożliwiają dostęp nie tylko do twoich książek, ale także do książek zapisanych na koncie Amazon twojego małżonka/małżonki lub partnera/partnerki.
 • Kindle FreeTime – w prosty sposób ułatwia rodzicom zachęcenie dzieci do częstszego czytania. Wybierz książki do przeczytania dla dzieci, które dostawać będą odznaki za osiąganie kolejnych etapów czytania
 • Time to Read – informuje za jaki czas skończysz rozdział lub książkę w oparciu o indywidualne tempo czytania
 • Kindle Page Flip – przeglądaj strony, przeskanuj rozdział lub przeskocz do dowolnego miejsca w książce bez gubienia miejsca, w którym czytasz.
 • Vocabulary Builder – gromadzi wyrazy, które sprawdzasz w słowniku na łatwo dostępnej liście. Wykorzystaj te listy, by sprawdzić nabytą wiedzę, korzystając z fiszek i od razu zobacz dany wyraz w kontekście.
 • Dzielenie się ulubionymi fragmentami – dziel się rekomendacjami książek, wybranymi fragmentami i ważnymi cytatami ze znajomymi na Facebooku i Twitterze.
 • Smart Lookup – używa X-Ray i Wikipedii by integrować pełne definicje słownikowe i inne informacje referencyjne
 • Custom-Built Typesetting Engine – układ słów i znaków, dzielenie wyrazów, justowanie, ligatura i kerning sprawiają, że strona wygląda dokładnie tak, jak życzył sobie tego autor.
Okładka na czytnik Oasis z magnesem
Okładka na czytnik Oasis z magnesem

Cena i specyfikacja techniczna czytnika Kindle Oasis

Nowy Kindle Oasis w wersji WiFi kosztuje 289,99 euro (około 1245 zł) natomiast wersję wzbogaconą o modem 3G można będzie nabyć za  349,99 euro (1502 zł). Jest dostępny w przedsprzedaży na całym świecie a użytkownicy z Polski będą mogli zamówić nowe urządzenie wraz z darmową wysyłką ze strony amazon.de.

Specyfikacja techniczna:

 • ekran/wyświetlacz: 6-calowy wyświetlacz Paperwhite z E-Ink Carta™ i wbudowanym podświetleniem, rozdzielczość 300 ppi, zoptymalizowana technologia fontów, 16 stopni szarości
 • wymiary:  5,6″ x 4,8″ x 0,13-0,33″ (143 mm x 122 mm x 3,4-8,5 mm)
 • okładka: 5,7” x 4,9” x 0,07-0,18” (144 mm x 125 mm x 1,9-4,6 mm)
 • waga: model Wi-Fi: 4,6 oz (131 g); Wi-Fi + 3G: 4,7 oz (133 g); Cover: 3,8 oz (107 g)
 • wymagania systemowe: brak, wystarczy połączenie bezprzewodowe, nie wymaga podłączenia do komputera, aby pobrac treści i oprogramowanie
 • pamięć wewnętrzna: 4 GB, które powinno wystarczyć na tysiące książek (e-booków)
 • bateria: jedno pełne ładowanie powinno wystarczyc na 8 tygodni użytkowania przy założeniu, że codziennie czytamy po pół godziny przy oświetleniu na 10 poziomie jasności i mamy włączone Wi-Fi
 • pełny czas ładowania: mniej niż 3 godziny przez USB z komputera
 • Wi-Fi: 802.11b, 802.11g, 802.11n z obsługą WEP, WPA i WPA2 oraz Wi-Fi Protected Setup (WPS)
 • obsługiwane formaty: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, niezabezpieczone MOBI, natywne PRC; HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP
 • gwarancja: 1 rok (opcjonalnie do 3 lat)
 • USB 2.0

Oficjalna strona czytnika Kindle Oasis: kindleoasis.com

Czytnik jest dostępny w przedsprzedaży na całym świecie a użytkownicy z Polski mogą zamówić nowe urządzenie wraz z darmową wysyłką z niemieckiego sklepu Amazon: amazon.de.

źródło: informacja prasowa Amazon