Naklejki 3D Snapchata

Od teraz użytkownicy Snapchata mogą wysyłać snapy z poruszającymi się naklejkami 3D nałożonymi na filmowany obiekt.

Najklejki 3D Snapchat

Jedną z popularnych funkcji Snapchata jest możliwość dodawania tekstu, emotikon i kolorowe bazgrołów do zdjęć i filmów wideo. Wcześniej wszystkie te elementy mogły być osadzane tylko statycznie na ekranie, ale od teraz naklejki mogą poruszać się wraz z każdym nagranym obiektem w snapie.

Zobacz także: Jak włączyć animowane filtry w aplikacji Snapchat?

Po nagraniu krótkiego wideo można teraz dodać kolorowe emotikony i powiązać z konkretnym ruchomym elementem nagrania. Snapchat zajmie się resztą, dzięki czemu naklejki bedą się przesuwać, obracać i zmieniać rozmiar. Żeby lepiej zobrazować ten przykład zobacz poniższego GIF-a, na którym dodano naklejkę na głowę kota i samolocik na końcówkę poruszającego się ołówka:

Poruszające się naklejki 3D w snapie

Nowa funkcja została udostępniona w aplikacji mobilnej Snapchat na Androida, użytkownicy iPhone’ów otrzymają ją w najbliższym czasie.  Mogłoby się wydawać, że nowa funkcjonalność jest banalna, ale jest to rodzaj opcji, która ożywia snapy i pozwala użytkownikom wyrażać siebie w jeszcze bardziej kreatywny sposób, który nie jest możliwy w innych mediach społecznościowych.

Animowane naklejki są rozszerzeniem rozbudowanego zestawu funkcji w aplikacji, dając snapchaterom możliwość twórczego urozmaicania snapów wideo. Czy jest to prywatny snap, czy publicznie udostępniona historia, nowy efekt z pewnością zachwyci wielu użytkowników.

źródło: TechCrunch – Snapchat augments reality with 3D Stickers, zdjęcie główne z artykułu Engadget – Snapchat stickers can now move around in your videos