Główny powód, dla którego ludzie nie kupują Apple Watcha

Pomimo, że Apple Watch jest dość popularny, wciąż istnieje jeden poważny powód, którego potencjalni klienci na razie nie potrafią przezwyciężyć.

Według badanie przeprowadzonego przez Fluent, rozbudowane funkcje i wygoda noszenia naręcznego urządzenia Apple’a były kluczowym powodem, dla którego właściciele Apple Watcha rozważają zakup modelu drugiej generacji. Jednak największą przeszkodą przed zakupem Apple Watcha 2 jest jednak zbyt wysoka cena.

Według danych, aż 59% z ponad 2500 respondentów stwierdziło, że prawdopodobnie lub na pewno nie kupi Apple Watcha w ciagu najbliższego roku, w porównaniu do zaledwie 8%, którzy zadeklarowali, że kupią na pewno.

Badanie ujawniło  również, w jaki sposób właściciele Apple Watchów właściwie korzystają z tych urządzeń. Aż 79% respondentów stwierdziło, że smartwatche firmy Apple używają do monitorowania zdrowia i kondycji fizycznej, a 56% stwierdziło, że jest to podstawowa funkcja, z której korzystają. Co więcej, 79% używa Apple Watcha, aby odbierać powiadomienia ze smartfona, ale zaledwie 2% uznało tę funkcję jako najważniejszą.

Dlaczego własciciele Apple Watcha nie kupią urządzenia kolejnej generacji?

Wreszcie, 34% stwierdziło, że nie kupi Apple Watcha następnej generacji, ponieważ jest zbyt drogi a 31%, ze względu na to, że jest bezużyteczny.

Dane z badania potwierdzają, że sektor związany ze zdrowiem jest najbardziej obiecującym dla urządzeń naręcznych i zapewne producenci i programiści będą to mieli na uwadze.

źródło: Business Insider – This one factor is preventing people from buying Apple Watches