Pisz w notatniku Moleskine, odczytuj na smartfonie

Moleskine udostępniło specjalny zestaw Smart Writing Set z „papierowym tabletem” i inteligentnym długopisem Pen+, który przenosi notatki do aplikacji w smartfonie.

Moleskine Smart Writing Set

Specjalny zestaw Smar Writing Set od Moleskine pozwala digitalizować na smartfonie wszystkie papierowe notatki zapisane specjalnym piórem Pen+ od Neo smartpen.

Producent papierowych notatników i notesów Moleskine udostępnił wszystkim wielbicielom odręcznego pisania wspaniały gadżet, który z łatwością i precyzją przenosi do wersji cyfrowej wszystko to co zostanie odręczne napisane lub naszkicowane w notatniku. W specjalnej aplikacji na smartfony i tablety można dodatkowo poprawić zapisaną notatkę używając kolorów i innych funkcji. Całość można przesłać pocztą lub udostępnić w dowolnym programie lub serwisie.

Zestaw Smart Writing Set to niespotykane podejście do tworzenia cyfrowych zapisków i szkiców – do tej pory cyfrowy notatnik kojarzył się z tabletem i rysikiem. Zestaw Moleskine składa się ze specjalnego notesu Pepr Table, pióra Pen+, kabla USB dzięki któremu naładujesz smartpena, zapasowy wkład piszący i instrukcję obsługi.

Smartpen Pen+, czyli inteligentny długopis, posiada własną kamerę termowizyjną i wbudowany proces. Kamera rejestruje wszystko co zapiszemy w notatniku i przenosi obraz do aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Kamera umiejscowiona została przy końcówce pióra, aby dokładnie rejestrować każdy zapisany milimetr.

Wykorzystana technologia nie pochodzi od Moleskine ale od firmy Neolab, twórcy Neo SmartPen 2 i inteligentnego papieru nCode. Kartki w notatniku Moleskine Paper Tablet posiadają widoczne gołym okiem rzędy kropek, które rozpoznawane są przez Pen+. Dzięki temu położenie notatki jest dokładnie odwzorowane na ekranie smartfona lub tabletu.

Smart Writing Set

Wbudowana kamera termowizyjna rozpoznaje wzór nadrukowany na papierze notatnika, dzięki czemu wiadomo na której stronie coś zostało zapisane. Jeśli napiszemy coś na stronie piątej a potem 12, to aplikacja pomija puste strony i aktualizuje je tylko wówczas, gdy coś na nich zapiszemy smartpenem.

Notatnik wygląda całkiem normalnie, jak inne notatniki Moleskin, posiada gumową osłonę, a na tylnej okładce znajduje się standardowa papierowa kieszeń na wizytówki. Jedyną wyróżniającą cechą są zaokrąglone, wystające krawędzie, przypominające tablet lub smartfon. Pióro jest całkowicie identyczne jak oryginalny Neo SmartPen N2, posiada jedynie logo Moleskine. Pióro posiada przycisk z kontrolką LED służący do włączania Bluetootha i kamery. Wkład można wymieniać na dowolny kolor.

Zobacz jak działa „papierowy tablet” Moleskine:

Pisanie w takim notatniku może być świetne i nawet chciałbym spróbować. Jednak zabójcza cena zestawu 962 zł plus koszty wysyłki, odstręcza mnie od tego zamiaru… Naprawdę wolałbym już dołożyć i kupić sobie nowego 9,7-calowego iPada Pro z Apple Pencil. Wierzę jednak, że znajdą się miłośnicy odręcznego pisania na papierze, którzy będą chcieli posiadać ten gadżet.

źródło: Moleskine Smart Writing Set