Czas korzystania ze smartfonów vs. inne urządzenia

Obecnie na świecie, osoby w wieku 16-24 lata spędzają około 50% czasu na korzystaniu ze smartfonów w porównaniu z innymi urządzeniami.

Poniższy wykres przedstawia ile czasu poświęcamy średnio na korzystanie ze smartfonów w porównaniu z innymi urządzeniami, takimi jak tablet laptop i komputer razem wzięte.

Jeśli obecne tendencje utrzymają się na świecie, to można prognozować, że jeszcze przed 2019 rokiem, smartfony będą najczęściej używanym pod względem czasu korzystania urządzeniem, dzięki któremu łączymy się z internetem. Dosyć istotnym czynnikiem jest jednak wiek, w ciągu najbliższych miesięcy dla osób w wieku 16-24 lata, smartfony będą urządzeniem z którego będą najczęściej korzystać.

Czas użytkowania urządzeń zależy także od kraju. W takich regionach jak Bliski Wschód i Ameryka Łacińska, smartfony już zdobyły pierwsze miejsce, przekraczając 50% czasu korzystania w porównaniu z tabletami i komputerami. W krajach rozwiniętych w USA i Europie pułap ten zostanie osiągnięty dopiero pod koniec tej dekady.

Czas korzystania ze smartfonów w porównaniu z czasem korzystania z tabletów/laptopów/komputerów.

Czas korzystania ze smartfonów vs. PC/laptop/tablet (statystyki, estymacja)

Dane zebrane w latach 2012-2015 i estymowane do 2021 roku. Badanie przeprowadzono na grupie internautów w wieku 16-64 lata, zadając im pytanie: Ile średnio godzin spędzasz dziennie na korzystaniu z poniższych urządzeń?

Sprawdź pozostałe, aktualne dane związane z mobile’em na naszych mobigrafikach.

źródło: Global Web Index – Mobiles capture 50% of time for 16-24s