Apple wydało system iOS 9.3.1 naprawiający błędy

Wreszcie pojawiła się do pobrania wersja systemu iOS 9.3.1, która naprawia błąd z otwieraniem linków w Safari i innych programach.

Aktualizacja systemu iOS 9.3.1 w trybie OTA (iPhone)

Od ponad tygodnia wielu użytkowników urządzeń z systemem iOS borykali się z błędem, który uniemożliwiał otwarcie linku w przeglądarce Safari i innych aplikacjach mobilnych, powodując zawieszanie się aplikacji. O skali problemu świadczy liczba komentarzy, które zamieścili nasi czytelnicy pod artykułem Problem z otwieraniem linków w Safari pod iOS 9.3. Przed kilkoma minutami, firma Apple wydała wreszcie małą poprawkę systemu iOS 9.3.1 (build 13E238), która ma eliminować ten konkretny błąd.

Dzisiejsza wersja systemu mobilnego iOS 9.3.1 jest dostępna w trybie OTA (over the air), oznacza to, że można ja pobrać i zainstalować bezpośrednio na urządzeniu (iPhone’ie, iPadzie lub iPodzie touch), po wcześniejszym połączeniu się z siecią Wi-Fi. Aby pobrać uaktualnienie należy wybrać Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia.

Nowy iOS 9.3.1 jest siódmą z kolei aktualizacja mobilnego systemu operacyjnego Apple’a od wydania iOS-a 9 (wcześniejsze wersje to  iOS 9.0.1, iOS 9.0.2, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.2.1 i iOS 9.3.


Krótko po wydaniu nowej wersji iOS 9.3 użytkownicy iPhone’ów i iPadów napotykali na błąd z otwieraniem linków i zamrażaniem appki w przeglądarce Safari i aplikacjach Mail, Wiadomości, Notatki, Chrom oraz niektórych innych. Podczas, gdy problem występował w większości pod systemem iOS 9.3, niektórzy użytkownicy wcześniejszych wersji iOS-a skarżyli się na ten sam problem.

Dokładna przyczyna problemu nie została podana, ale krótko bo zidentyfikowaniu błędu, Apple szybko potwierdziło, że pracuje nad rozwiązaniem i dziś udostępniło update w postaci systemu iOS 9.3.1.

Dajcie znać w komentarzu, czy poprawka rozwiązała problem z otwieraniem linków i czy zauważyliście jakies inne zmiany w porównaniu z poprzednim buildem?

Mam nadzieję, że już wszytko Wam działa!

Sprawdź pełną listę zmian, czyli co nowego pojawiło się w systemie iOS 9.3.

źródło: Apple

 

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj

 • Andy 1983

  u mnie to samo wifi działa 3 góra 4 minuty i się wyłacza nie wiem co robić?

 • Applezlo

  Po zainstalowaniu 9.3.1 na Iphone 6 i 6s pojawil sie problem z internetem pod WIFI. Wifi jest polaczone ale internet nie dziala. Trace cierpliwosc do tej marki.

  • mobirank.pl

   Spróbuj wyzerować ustawienia sieciowe: Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Ustawienia sieciowe

  • rain

   Dokładnie tak samo mam z iP5, po aktualizacji wifi nie działa, niby się łączy ale długo i bez połączenia z internetem. Bateria też coś wariować zaczęła.

 • Gosc

  Wyglada na to ze dziala :)