3 z 10 internautów rozważa zakup iPhone’a SE

Zobacz, w jakim kraju na świecie jest najwięcej chętnych na zakup nowego iPhone’a SE? Globalnie aż 3 na 10 badanych zamierza kupić tego smartfona.

Apple wydało 4-calowego iPhone’a SE z myślą o pozyskaniu nowych klientów na rynkach szybkiego wzrostu, przyjrzyjmy się, gdzie iPhone SE może liczyć na największą popularność.

Globalnie, prawie 3 na 10 internautów deklaruje, że rozważa zakup nowego iPhone’a SE, wskazując go przed Samsungiem (24%).

Oczywiście deklaracje zakupu znacząco różnią się w zależności od regionu i kraju. Jak można przypuszczać, iPhone SE cieszy sie największym zainteresowaniem na rynkach wschodzących. Chociaż aż 25% badanych internautów w Wielkiej Brytanii i USA oraz 20% w Japonii rozważa także nabycie najnowszego smartfona z Cupertino.

Pomimo, że deklaracja zainteresowania nowym smartfonem nie przekłada się na rzeczywistą sprzedaż, to poniższe dane wskazują jasno, dlaczego Apple zdecydowało się na wydanie dobrego sprzętu w przystępnej cenie. Największym rynkiem zbytu dla firmy byłyby oczywiście Indie i Chiny.

Zobacz procent zainteresowania internautów nową słuchawką Apple’a:

3 z 10 internautów rozważa zakup iPhone'a SE

Sprawdź pozostałe aktualne dane związane z mobile’em.

źródło: GlobalWebIndex – 3 in 10 would consider buying an iPhone