Android Experiments I/O Challenge od Google

Google zachęca do stworzenia niebanalnych eksperymentów na Androida – twórcy najlepszych projektów otrzymają bilety na tegoroczną konferencję I/O 2016.

Android Experiments I/O Challenge 2016

W ubiegłym roku Google uruchomiło witrynę promującą innowacyjne eksperymenty na smartfony, tablety i smartwatche z systemem Android. Wśród eksperymentów może znaleźć się wszystko, co można wymyślić na system Android. Teraz, na mniej niż dwa miesiące przed tegoroczną konferencja dla programistów Google I/O 2016, firma uruchamia nowy program Android Experiments I/O Challenge.

Zobacz także: Google I/O 2016 już 18-20 maja w Mountain View

Oprócz uznania i sławy, twórcy trzech najlepszych zgłoszeń dostaną wejściówki na konferencję I/O, podczas której zaprezentują swoje pomysły. Kolejnych pięć wyróżnionych zwycięzców otrzyma nowego Nexusa 6P.

Jeśli jesteś twórcą aplikacji i szukasz inspiracji, to Google ma dla Ciebie kilka sugestii. Stwórz projekt, w którym wykorzystasz nowe funkcje Androida N, w tym na przykład wielozadaniowość. Może okazać się, że Twój pomysł stanie się inspiracją dla innych programistów? Należy pamiętać, że wszystkie projekty zgłoszone do Android Experiments są open source’owe.

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, poszperaj na stronach z opublikowanymi eksperymentami, które mogą zasugerować coś, czego jeszcze nikt nie zrobił.

Poniżej wideo promujące program Android Experiment:

źródło: Android Experiments Challenge