Mekorama nowa gra inspirowana Monument Valley

Już wkrótce zostanie wydana nowa gra mobilna pt. „Mekorama”, która przypomina klimatyczną Monument Valley.

Mekorama - mobilna gra logiczna (Martin Magni)

Twórca gry Mekorama Martin Magni, ma już w swoim dorobku ciekawa pozycję pt. Odd Bot Out. Martin samodzielnie stworzył swoje gry, zaprojektował grafikę i fizykę wszystkich poziomów. Co ciekawe skompomował także ścieżkę dźwiękową.

Jego dokonania są imponujące, dlatego nie sposób wspomnieć o najnowszej grze Mekorama, która będzie dostępna na iPhone’y i urządzenia z Androidem. Oglądając poniższą zapowiedź nie sposób odnieść wrażenie, co było inspiracją dla tego tytułu – wielbiciele Monument Valley od razu dostrzegą podobieństwa. Będzie to niewątpliwie obowiązkowy tytuł dla wszystkich wielbicieli logicznych gier mobilnych i zagadek wpływających na nasze zdolności przestrzenne i analityczne.

Gra Mekorma polega na przejściu 50 zagadkowych dioramów (termin używany w malarstwie z gr. dioráō – widzę na przestrzał), które wymagają od gracza wyłapania błedów percepcji i doprowadzenia robota do celu. Gra zawiera wbudowany edytor poziomów, dzięki czemu będzie można grać na planszach stworzonych przez graczy z całego świata.

Możliwość tworzenia własnych poziomów sprawia, że gra nie skończy się na przejściu pięćdziesięciu dostępnych poziomów. Gra będzie już wkrótce dostępna na urządzenia z iOS-em i Androidem, ale Magni nie podał żadnej konkretnej daty premiery.

Myślicie, że Mekorama odniesie podobny sukces jak Monument Valley? Życzę tego twórcy gry i już nie mogę się doczekać, żeby w nią zagrać.

źródło: iDownloadBlog – Upcoming iOS game with puzzling mechanical dioramas resembles Monument Valley