Dlaczego na Apple Watch jest godzina 10:09?

Oto odpowiedź na pytanie, dlaczego na zdjęciach promujących zegarek Apple Watch jest zawsze ustawiona godzina 10:09?

Dlaczego na Apple Watch jest ustawiona zawsze godzina 10:09?

Jeżeli mogłoby Ci się wydawać, że wiesz już wszystko o inteligentnych zegarkach Apple Watch, to być może ta informacja pozwoli Ci uzupełnić wiedzę o to, dlaczego na zdjęciach marketingowych smartwatcha ustawiona jest zawsze godzina 10:09.

Godzina na zdjęciach iPhone’a

Kiedy Apple prezentuje i ogłasza swoje nowe produkty, to nic nie dzieje się przez przypadek i wszystkie najdrobniejsze szczegóły mają zwykle znaczenie. Tim Cook wraz ze swoim zespołem pracuje w pocie czoła, aby prezentacje gotowych produktów były perfekcyjne i były dopracowane do samego końca. Tak też się stało w przypadku godziny, która wyświetlana jest na zdjęciach iPhone’a w materiałach promocyjnych – zauważ, że także jest zawsze ta sama godzina.

Na zdjęciach iPhone’ów zawsze jest to godzina 9:41, ponieważ jest to dokładny czas, kiedy został zaprezentowany w 2007 roku przez Steve’a Jobsa pierwszy iPhone. Jest to rodzaj ciekawostki, której być może nie zauważyłeś, ale teraz kiedy już to wiesz, za każdym razem podczas prezentacji iPhone’a na konferencji Apple’a zobaczysz tę godzinę.

Godzina na zdjęciach i w reklamach Apple Watcha

Te osoby, które są szczególnie uważne na pewno wiedzą, że w przypadku zegarka Apple Watch ustawiona jest zawsze godzina 10:09. Jednak w tym przypadku nie ma to nic wspólnego z czasem ogłoszenia produktu. Rozumowanie jest znacznie prostsze – godzina 10:09, podobnie jak 10:10 wygląda lepiej na tarczy zegarka – klient ma wrażenie, że „zegarek się do niego uśmiecha”.

Kolejnym powodem jest to, że nazwy marek zwykle prezentowane są poniżej środka tarczy. Dzięki temu, że wskazówki są w górnej połówce nie zasłaniają w reklamie nazwy brandu. Oczywiście Apple nie branduje tarczy, więc nie musi się tym martwić, ale taki układ utrzymuje też symetrię. Takie firmy jak Timex czy Tag Heuer od zawsze prezentują tę właśnie godzinę na tarczach swoich luksusowych zegarków.

Apple Watch godz. 10:09

Niektórzy uważają, że przyczyną jest postawienie smartwatcha Apple’a na równi z konkurencją, jednak kwestie marketingowe i argument o uśmiechniętym zegarku bardziej mnie przekonują.

Zobacz także: Facer – dostosuj ekran Apple Watcha