Miitomo – gra mobilna od Nintendo

Nintendo zapowiedziało, że Miitomo, pierwsza aplikacja mobilna firmy na urządzenia z systemem iOS i Android będzie miała swoją premierę 17 marca w Japonii.

Miitomo - gra mobilna na smartfony z iOS i Android od Nintendo

Firma Nintendo ogłosiła, że jej pierwsza gra mobilna na smartfony zatytułowana Miitomo, będzie dostępna w Japonii począwszy od 17 marca 2016 roku. Niestety, nadal nie znamy daty wydania aplikacji w pozostałych krajach na świecie.

Wiemy natomiast, że gra będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Belgii, Niemczech, Austrii, Luxemburgu, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Rosji, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Na liście póki co nie ma Polski.

Zobacz także: Nintendo pracuje nad aplikacją mobilną Mii

Zapowiedź wydania gry Miitomo pojawiła się na japońskim koncie Nintendo na Twitterze, brytyjskie, amerykańskie i europejskie konta nie wypowiedziały się jeszcze w temacie daty premiery gry.

Od 17 lutego można zarejestrować się na stronach Miitomo, tworząc konto Nintendo za pomocą sieci społecznościowej lub podając adres e-mail.

W zamieszczonym wczoraj tweecie Nintendo zachęca użytkowników z Japonii do wstępnej rejestracji przed 16 marca, aby otrzymać dodatkowe bonusy w grze. Myślę, że każdy, kto zamierza zainstalować i grac w nową grę od Nintendo, może zrobić to samo.

Oficjalna strona internetowa gry: miitomo.com

Gra na smartfony Miitomo, która według twórców ma być jedną z najbardziej społecznościowych gier mobilnych, pozwala na tworzenie tzw. Mii, które komunikują się i współdziałają z Mii stworzonymi przez innych graczy. Gra będzie dostępna na smartfony z systemem Android i iOS.

Screen aplikacji Miitomo Screen aplikacji Miitomo

Nintendo już dawno zapowiedziało, że nowa gra będzie miała swoją premierę w marcu tego roku, więc miejmy nadzieję, że gra pojawi się wkrótce także w pozostałych krajach.

źródło: @Nintendo, Nintendo outlines launch plans for first mobile app Miitomo