Oto, jak wysyłano e-maile w 1984 roku

Wiadomości e-mail są wysyłane już od kilkudziesięciu lat, warto jednak przypomnieć jak wysyłano je w 1984 roku.

Jak wysyłano e-maile w latach osiemdziesiątych?

Dla wielu młodych ludzi poczta elektroniczna jest czymś normalnym, jednak jeszcze w latach osiemdziesiątych był to całkiem nowy wynalazek, do którego dostęp mieli tylko nieliczni.

Choć pierwszy e-mail został wysłany w 1971 roku przez Raya Tomlinsona, to minęły dziesięciolecia zanim listy elektroniczne stały się powszechnym środkiem komunikacji. Poniższy film z 1984 roku to mini przewodnik przedstawiający jak wysłano e-maile w tym czasie. Warto zwrócić uwagę, że samo połączenie się z internetem wymagało wykręcenia odpowiedniego numeru telefonu i podłączenia komputera do linii telefonicznej przez specjalny modem.

Były to czasy, kiedy strony internetowe były ponumerowane, a skrzynka e-mail była luksusem. Ludzie z podnieceniem i ekscytacją wysyłali oraz podpisywali się wówczas w wiadomościach. Na wideo pokazano stronę Micronet, która była podobna do wczesnej wersji AOL – to już historia.

Pewnie niektórzy pamietają jeszcze magiczny ogólnopolski numer telefonu 0 20 21 22 (pod tym numerem można było połączyć się z siecią Internet w Polsce), dźwięk modemu i wysokie rachunki telefoniczne pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Polsce :)

Zapraszam na krótką lekcję historii, związaną z wysyłaniem wiadomości e-mail, która uświadamia nam jak wiele zmieniło się w ciagu 30 lat:

źródło: Business Insider – Here’s what it was like to send an email back in 1984