Uber obniża ceny przejazdów w Polsce

Od dziś Uber obniża ceny – przejazdy w taryfie uberPOP w Polsce są jeszcze tańsze: 5 zł na start, 1,40 zł za km i 0,30 zł za minutę.

Uber obniża ceny przejazdów w Polsce (marzec 2016)

Od dłuższego czasu, Uber służy polskim użytkownikom zapewniając bezpieczną, wygodną i łatwą możliwość przemieszczania się po mieście za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji mobilnej. Dla wielu z nas przejazd Uberem to najlepszy sposób, by na czas dotrzeć na ważne spotkanie, odwiedzić bliskich lub wrócić z imprezy. Teraz możesz zamawiać Ubera częściej, bez obaw o stan konta.

Zobacz także: Uber – mogę tak jeździć!

Od piątku, 11 marca 2016 roku obowiązuje  nowy cennik Ubera

Nowe ceny za przejazd Uberem

Najlepszym sposobem na utrzymanie czasu oczekiwania na samochód na poziomie kilku minut jest między innymi zapewnienie dużej liczby kierowców korzystających z aplikacji. Niższe ceny kursów to też dobra wiadomość dla nich.

Więcej przejazdów na godzinę powoduje wzrost ich zarobków. Doświadczenie z innych rynków pokazuje, że obniżki cen wpływają pozytywnie na przychody partnerów Ubera. Ceny za przejazdy zostały dostosowane po to, żeby korzystający z Ubera kierowcy mogli osiągać korzyści i zachęcać innych do tego, by przyłączali się do platformy. O wpływie zmiany cen na zarobki kierowców przeczytasz we wpisie na blogu przewoźnika: Obiżki cen Ubera

Przykłady cen przejazdów Uberem (nowa vs. stara cena)
Przykłady cen przejazdów Uberem (nowa vs. stara cena)

Przykładowe ceny przejazdów Uberem w Polsce

  • Warszawa: jadąc z ronda Dmowskiego na ul. Postępu zapłacisz dzisiaj 20 zł zamiast 24 zł. Trasa Al. Solidarności – ul. Madalińskiego to koszt 17 zł zamiast 20 zł.
  • Kraków: jadąc z Pawiej na Miodową w Kazimierzu teraz wydasz nieco ponad 10zł (10,04 zł vs. wcześniejsza opłata 12,61 zł). Z Rynku Głównego dojedziesz na Lawendową za równo 26 zł (w porównaniu do 30 zł przy starych stawkach).
  • Trójmiasto: dobra informacja dla startupowców: trasa Olivia Gate – Bohaterów Monte Cassino wyniesie 16 zł zamiast 19 zł. Imprezowicze zaś dostaną się z Molo w Sopocie na dworzec Gdańsk Główny za 25 zł.
  • Wrocław: jadąc z Sienkiewicza do Pasażu Niepolda zapłacicie 11,60 zł. Trasa Dworzec Główny – Lotnisko to koszt rzędu 31 zł (w porównaniu do 36 zł przed obniżką cen).
  • Poznań: przejazdy z dworca głównego na lotnisko staniały o 3 zł (17,50 zł vs. 20,50 zł przed obniżką), a trasa ul. Szpitalna – Malta to obecnie koszt 16 zł w porównaniu do 19 zł przed podwyżką.

źródło: Uber Newsroom – Obniżamy ceny w całym kraju!