Facer – dostosuj ekran Apple Watcha

Przy pomocy aplikacji mobilnej Facer możesz teraz łatwo dostosować wygląd ekranu głównego zegarka Apple Watch.

Facer - aplikacja Apple Watch

Jeżeli znasz aplikacje dla zegarków z Android Wear, to z pewnością natrafiłeś na jedną z popularniejszych aplikacji do personalizacji wyglądu smartwatchy Facer – Watchfaces. Dzięki niej możesz wygodnie dostosować ekran główny smartwatcha, teraz nie tyko tego działającego pod systemem Android Wear ale również watchOS (Apple Watch).  Właściciele zegarków Apple Watch mogą zainstalować aplikację na iPhone’ie i dowolnie spersonalizować swój zegarek, dzięki opcjom aplikacji Facer.

Aplikacja mobilna Facer dedykowana Apple Watchom pozwoli w oryginalny sposób spersonalizować ekran smartwatcha, dzięki większej liczbie opcji aplikacji, niż oferuje sam zegarek. Facer umożliwia całkowitą zmianą wyglądu ekranu zegarka dodając tarczę z wizerunkiem Garfielda, Papaja, Bett Boop i wielu innych popularnych bohaterów kreskówek czy motywów.

Tło zegarka z aplikacji Facer (Garfield) facer-apple-watch-screen-popeye-319x390-px

 

Aplikacja Facer, zaraz po dodaniu do sklepu App Store stała się jedną z najpopularniejszych aplikacji na Apple Watcha. Z danych sklepu Google Play wynika, że ​​wersja na zegarki z systemem Android Wear zgromadziła już ponad pół miliona pobrań, co oznacza, że cieszy się sporą popularnością i firma może rozwijać swój projekt dodając kolejne udogodnienia i motywy.

Facer pozwala na stworzenie własnego motywu tła smartwatcha w specjalnym kreatorze

Aplikacja integruje się z Instagramem i serwisem Tumblr, dzięki czemu można wykorzystać te kanały do dostosowania wygladu unikalnych motywów na tarczy smartwatcha. Możesz także skorzystać z internetowego kreatora, dzięki któremu zaprojektujesz własny, niestandardowy wygląd tarczy smartwatcha z własnymi zdjęciami: facer.io/creator

Warto podkreślić, że wersja appki na Apple Watcha tak naprawdę nie dodaje rzeczywistych tarcz do zbioru w aplikacji systemowej. Zamiast tego korzysta z własnego albumu zdjęć, aby dodać tapetę zegarka. Aplikacja działa więc nieco inaczej niż ta na Android Wear – związane jest to oczywiście z ograniczeniami Apple’a na platformie watchOS.

Aplikacja Facer na iPhone'a - screen Aplikacja Facer na iPhone'a - screen

Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo, ale zawiera wiele dodatkowych płatnych opcji w aplikacji. Aby odblokować niektóre opcje lub tła należy uiścić drobną opłatę przy pomocy zakupów w aplikacji.

Pobierz w App StorePobierz aplikację na Androida ze sklepu Google Play

źródło: RedmondPie