Extensify to taki „bezpieczny jailbreak”

Aplikacja Extensify pozwala na zainstalowanie wielu rozszerzeń i poprawek na iPhone’ie, które dostępne są dla urządzeń z jailbreakiem.

Extensify - aplikacja umożliwiająca dodanie funcji jailbreaka do iPhone'a

Nie jestem fanem jailbreaka i modyfikowania oryginalnego systemu iOS, ale nie ulega watpliwości, że jedną z wielu zalet jailbreaka na iPhone’ie jest możliwość zainstalowania różnych poprawek, umożliwiających dostosowanie smartfona daleko poza to, na co zazwyczaj pozwala Apple.

Oczywiście jailbreak nie jest dla wszystkich i osobiście nie zdecydowałbym się na na taki ruch. Dla wszystkich, którzy nie chcą modyfikować oryginalnego systemu iOS, a chcieliby skorzystać z udogodnień jailbreaka powstała aplikacja Extensify.

Extensify pozwala na korzyści jailbreaka bez wykonywania jailbreaka

Aplikacja mobilna Extensify jest dostępna od tego tygodnia i pozwala instalować zmodyfikowane aplikacje i rozszerzać możliwości urządzenia z systemem iOS. Dzięki niej można to zrobić bez konieczności wykonywania jailbreaka na iPhone’ie.

W odróżnieniu od Cydii (głównej aplikacji na urządzeniach z jailbreakiem) nowe narzędzie nie pozwala na modyfikowanie już zainstalowanych aplikacji, zamiast tego daje możliwość zainstalowania zmodyfikowanych wersji appek zwanych Exos z małym znakiem plusa „+” obok nazwy.

Funkcje aplikacji Extensify

Na przykład, można zainstalować zmodyfikowaną wersję aplikacji YouTube, która pojawi się na ekranie głównym iPhone’a jako YouTube+. Oznacza to również, że można mieć dwie wersje tej samej apki – zmodyfikowaną i standardową ze sklepu App Store.

Aplikacja działa na dowolnym urządzeniu mobilnym z systemem iOS 8 lub nowszym. Aby można było skorzystać z tych udogodnień należy zaaplikować o kod promocyjny na stronie internetowej projektu: extensify.io/softlaunch.

Aplikacje Extensify

Projekt jest w fazie testowej i na pewno dam Wam znać gdy oficjalnie wystartuje. Tymczasem czekam na swój kod :)

Oto krótkie wideo od 9TO5Mac z prezentacją działania aplikacji:

źródło: BGR – Extensify lets you install tweaks on your iPhone without a jailbreak, 9TO5Mac – Extensify: a simple and easy-to-use tweak store for non-jailbroken iPhones