Mniejszy iPhone SE i iPad Pro już 21 marca?

Podczas wiosennej konferencji firma z Cupertino może odsłonić mniejszy model iPhone’a SE oraz iPada Pro.

4-calowy iPhone SE i 9,7-calowy iPad Pro na konferencji Apple (21 marca 2016 r.)?

Wszystko wskazuje na to, że podczas marcowego wydarzenia Apple’a, które ma odbyć się 21 marca 2016 roku, zobaczymy dwie mniejsze wersje flagowych urządzeń: iPhone’a 6s i ipada Pro.

Według dwóch niezależnych źródeł Recode i BuzzFeed wynika, że konferencja Apple’a odbędzie się 15 lub 21 marca 2016 roku (czyli dokładnie w pierwszy dzień wiosny). Urządzenia, które możemy spodziewać się zobaczyć to prawie na pewno 4-calowy iPhone (prawdopodobnie o nazwie iPhone SE). Gdzie SE może oznaczać np. special edition :) Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że smartfon miałby nazywać się iPhone 5se, ale byłby to powrót do przeszłości.

Oprócz mniejszego iPhone’a firma ma zaprezentować podobno 9,7-calowego iPad Pro i odświeżoną wersję pasków dla Apple Watcha.

Zobacz także: iPhone 5se i iPad Air 3 mogą pojawić się w marcu

Wygląda na to, że wiosna w wydaniu Apple’a będzie należała dla miłośników mniejszych urządzeń. Wraz z premiera nowych modeli urządzeń mobilny pojawi się zapewne nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego iOS 9.3, która w zeszłym tygodniu przeszła już do czwartej iteracji testów beta.

Co i kiedy zobaczymy od Apple’a? Przekonamy się zapewne nie później niż w marcu. Oczywiście od razu dam Wam znać :)

źródło: 9TO5Mac – Apple likely to drop the ‘5’, call new 4-inch model the ‘iPhone SE’, Engadget – Apple said to unveil smaller iPhone, iPad models on March 21st