Latający samochód już w 2018 roku

O latających pojazdach (niedalekiej) przyszłości, zielonych miastach i internecie z żarówki, w krótkim wpisie na temat technologii, które zmienią nasze życie?

Terrafugia TF-X (latający pojazd, samochód) w 2018 r.

Pojazdy i transport całkiem niedalekiej przyszłości

Jakie prędkości i technologie będą używane w przyszłych pojazdach? Jak szybko dotrzemy na Marsa? Zapoznaj się z kilkoma poniższymi faktami na temat projektów, które są realizowane naprawdę, a nie na potrzeby produkcji science fiction. Zapamiętajcie te firmy i nazwy!

Jeśli czekasz na samojeżdżący samochód, to do listy dopisz latający pojazd Terrafugia TF-X, który zabierze nas w podróż powietrzną już w 2018 roku. Na poniższym wideo możesz zobaczyć projekcję latającego samochodu.

Tesla z kolei współpracuje z firmą Radio Flyer nad produkcją miniauta elektrycznego Tesla Model S dla dzieci.

Z innych nowinek technologicznych w zakresie motoryzacji warto wspomnieć o Vanda Electric, który zaprezentował niebywały 1500-konny supersamochód, który rozpędza się w 2,6 sekundy.

Supersamochód Vanda Electric
Supersamochód Vanda Electric

Naukowcy NASA uważają, że ​​w niedalekiej przyszłości będzie można wysyłać sondy na Marsa w ciągu 30 minut przy pomocy lasera.

Zobacz także: Li-Fi to świetlna przyszłość internetu

Energia przyszłości, internet Li-Fi i zielone miasta

Według najnowszych doniesień elektrownia jądrowa Indian Point, która znajduje się zaledwie 25 mil na północ od Nowego Jorku przecieka emitując „niekontrolowany przepływ radioaktywny” do wód gruntowych. Tymczasem raport obrażeń wycieku metanu Los Angeles pokazuje, że jest to jedna z najgorszych katastrof w historii Stanów Zjednoczonych.

Dobrą wiadomością jest to, że nowa, rewolucyjna elektrownia słoneczna w Arizonie generuje czystą energię przez cały dzień i całą noc. Norwegia ogłosiła natomiast plany budowy największej farmy wiatrowej na lądzie w Europie, a Bill Gates uważa, że ​​przełom energetyczny rozpocznie się zaledwie w ciągu 15 lat.

Architekt Vincent Callebaut zaprezentował plany miejskiej utopii rolniczej Hyperion, która produkuje więcej energii niż jej używa.

Hyperions Vincent Cellebaut
Hyperions Vincent Cellebaut

Żarówki LED zrewolucjonizowała sposób, w jaki możemy oświetlić nasze domy, a teraz może także być źródłem dostępu do superszybkiego internetu Li-Fi. Francuski startup Oldecomm opracował nową technologię LED Li-Fi, która jest 100 razy szybsza niż konwencjonalne Wi-Fi.

Studenci z Tokio opracowali rewolucyjną technologię pióra, które drukuje w 3D w czasie rzeczywistym! A firma odzieżowa  drukowanie 3D, które można wyciągnąć struktur w powietrzu.

Drukowanie 3D w powietrzu

Firma Oros Uses z pomocą technologii NASA stworzyła kurtki izolowane aerożelem, które mogą być wykorzystywane przez alpinistów na stokach górskich.

źródło: Engadget Inhabitat- Inhabitat’s Week in Green: A flying car by 2018, and more!, oficjalna strona projektu Terrafugia TF-X