Gett to godna konkurencja dla Ubera

Przewoźnik Gett (GetTaxi) idzie na wojnę z Uberem i ma silne argumenty, żeby klienci korzystali z jego usług.

Gett vs. Uber

Jeśli wydaje Ci się, że Uber to świetne rozwiązanie na podróżowanie po mieście, to masz rację, dopóki nie pojawi się w mieście Gett – znany także jako GetTaxi. Przewoźnik świadczy swoje usługi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Izraelu i Rosji. To tylko kwestia czasu, zanim pojawi się w innych krajach i miastach, w których jeździ Uber.

Gett nie owija w bawełnę i za priorytet postawił sobie być lepszym i tańszym od Ubera. Hasło marketingowe Lepsza taryfa niż w Uberze, albo zwrot pieniędzy ma zadziałać na naszą wyobraźnię i portfel. Nikt nie chce płacić dużo za taksówkę, dlatego wybiera tańszego i szybszego Ubera, ale co jeśli pojawia się gracz, który oferuje usługę na tym samym poziomie za niższą cenę i w dodatku oferuje zwrot pieniędzy jeśli pokażesz niższy rachunek za tę samą trasę od konkurencji?

Kalkulacja jest prosta i wydaje się, że Uber ma się czego obawiać. Na stronie internetowej przewoźnika wszędzie znajdziemy odniesienia do usług Ubera. Począwszy od ceny po rodzaj aut, które mogą nas przewieźć. Samochód gett Satandard odpowiada UberX, Premium to UberBlack, a Suv to UberBlack Suv.

Zobacz także: Uber – mogę tak jeździć!

Samochody we flocie Ubera i Gett
Samochody we flocie Ubera i Gett

Aplikacja mobilna Gett (GetTaxi)

Aplikacja mobilna Gett niewiele różni się od aplikacji Uber i posiada podobne funkcjonalności:

  • można zamówić samochód z dojazdem za 3-5 minut lub zarezerwować przejazd z dwutygodniowym wyprzedzeniem,
  • mapa z możliwością obserwowania dojazdu kierowcy w czasie rzeczywistym,
  • wszyscy kierowcy są zweryfikowani, posiadają specjalne uprawnienia, przeszli dodatkowe szkolenia i są ubezpieczeni,
  • Gett oferuje stałą maksymalną stawkę 10 dolarów na określonym obszarze w danym mieście, bez względu na pogodę, natężenie ruchu czy porę dnia,
  • kwota pobierana jest z karty kredytowej, a na e-mail przychodzi szczegółowy rachunek przejazdu z mapą trasy, danymi kierowcy i pobrana kwotą,
  • podobnie jak Uber, firma Gett oferuje system poleceń, dzięki któremu można zdobyć darmowe przejazdy kredytowe,
  • jeśli zapłacisz za przejazd Gettem więcej niż zapłaciłbyś Uberem firma zwraca pieniądze.

Aplikacja mobilna Gett - GetTaxi (screen) Aplikacja mobilna Gett - GetTaxi (screen)

Póki co nie wiemy, czy i kiedy GetTaxi pojawi się w Polsce. Niemniej jest już godną konkurencją dla Ubera w Stanach Zjednoczonych. Serwis Business Insider przeprowadził test i sprawdził jakość obu przewoźników na tej samej trasie. Co się okazało przejazd taksówką Gett kosztował 8,98 dolara bez napiwku, a przejazd Uberem 27,02 dolara – to trzy razy tyle! Abstrahując od tego, że obie podróże odbyły się w czystym samochodzie z miłym kierowcą i najbardziej optymalną trasą, to wybór zawsze będzie zależał od ceny.

Jeśli Gett uruchomi swoje usługi w Polsce na takich samych zasadach jak w innych krajach, to taksówkarze nie będą mieli wyboru, Ci z Ubera także.

Aplikację możesz pobrać ze sklepu Google Play i App Store i zainstalować na swoich smartfonach jeśli zamierzacie skorzystać z taksówki w USA, Wielkiej Brytanii, Rosji lub Izraelu. Niestety nie miałem jeszcze okazji skorzystać z tego przewoźnika, ale jeśli Ty miałeś okazję podziel się koniecznie wrażeniami w komentarzu!

Pobierz Gett w App StorePobierz Gett z Google Play

Więcej o aplikacji i usłudze Gett przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika: gett.com

źródło: Business Insider – We tried the 'Uber-killer’ that offers flat fares and no surge pricing