Porównanie parametrów modeli serii Galaxy S

Jak Smasung Galaxy S7 i S7 edge prezentują się na tle swoich poprzedników? Zobacz porównanie parametrów wszystkich smartfonów z serii Galaxy S.

W niedziele 21 lutego firma Samsung zaprezentowała nowe modele swoich flagowych smartfonów Galaxy S7 i Galaxy S7 edge, ale to Samsung Galaxy S6 na swój sposób zrewolucjonizował swoją serię. Jedną z najcieplej przyjętych przez krytyków zmian było zastąpienie plastikowej obudowy aluminium i szkłem, co gwarantować miało większą trwałość nowego modelu. W Galaxy S7 pozostano przy tym rozwiązaniu.

Wielu fanów smartfonów koreańskiego producenta zadowolił z całą pewnością także fakt, że nowy model Edge wyposażony jest w szerszy ekran. Podczas gdy przekątna wyświetlacza S5 i S6 wynosiła 5,1 cala, w S7 Edge jest to już 5,5 cala. Nie zmieniła się jednak przekątna podstawowego wariantu. Mimo to oba telefony zamknięte zostały w nieco bardziej kompaktowej obudowie, odpornej na szkodliwe działanie wody i kurzu.

Konsumenci, którzy zdecydują się na wariant Galaxy S7 edge, otrzymają także bardziej żywotną baterię o pojemności 3 600 mAh. Zdaniem twórców, pozwoli ona na obejrzenie całego sezonu „Gry o Tron” na jednym naładowaniu. Jak można było się domyślać, nowe smartfony wyposażone są także w system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow. W przedsprzedaży dostępne są jak dotąd jedynie warianty z pamięcią wewnętrzną 32 GB, jednak w odróżnieniu od swoich poprzedników, w obu modelach S7 może ona zostać rozszerzona za pomocą dodatkowej karty microSD.

Zobacz także: Krótka historia serii Samsung Galaxy S

Co jeszcze zmieniło się w nowych smartfonach? Wszystkie informacje i porównanie Galaxy S7 i S7 Edge z poprzednikami znajdziecie na poniższej infografice przygotowanej przez serwis idealo.

Porównanie modeli Samsunga z serii Galaxy S
Porównanie parametrów modeli Samsunga z serii Galaxy S

źródło: Idealo Blog – Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge już są! Jak prezentują się na tle poprzedników?