87% internautów posiada smartfona

Obecnie prawie 9 na 10 użytkowników internetu na świecie jest właścicielem smartfona, to prawie tyle co posiadaczy laptopów/PC.

Serwis GlobalWebIndex udostępnił wykres z nowego raportu Device GWI, na którym przedstawia ile procent internautów na świecie posiada smartfona lub laptopa/PC.

Według najnowszego badania, po raz pierwszy liczba właścicieli smartfonów na świecie zbliżyła się do liczby posiadaczy komputerów stacjonarnych i laptopów – aż 87% internautów posiada przynajmniej jednego smartfona. Biorąc pod uwagę stosunkowo krótki okres czasu, od kiedy smartfony są powszechnie dostępne, to  w którym smartfony były dostępne, to liczba ta wskazuje jak szybko internet mobilny zmienił nasze zachowania w internecie.

Jednakże, tendencja jest różna jeśli weźmiemy pod uwagę różne regiony świata. W krajach APAC, na Bliskim Wschodzie, Afryce i Ameryce Łacińskiej, konsumenci mediów cyfrowych  korzystający ze smartfonów stanowią tam już większość. Jedynie w Europie i Ameryce Północnej smartfony nadal pozostają w tyle za laptopami i komputerami. Spowodowane jest to tym, że w krajach rozwijających łatwiej jest kupić taniego smartfona i mieć połączenie z internetem mobilnym.

Procent posiadaczy smartfonów na świecie:

Właściciele smartfonów vs. laptopów/PC (4Q 2015)
Właściciele smartfonów vs. laptopów/PC (4Q 2015)

źródło: GlobalWebIndex – 87% of internet users now have a smartphone