Sztuka na Endomondo… podczas treningu

Wybierz interesującą trasę i stwórz dzieło podczas joggingu na mapie w aplikacji Endomondo.

Konkurs Endomondo - Trak Your Art

Czy kiedykolwiek udało Ci się wybiegać interesujący wzór na mapie w aplikacji Endomondo? Być może przez przypadek lub celowo GPS śledzący trasę Twojego biegu, spaceru lub jazdy na rowerze mógł stworzyć inspirującą grafikę.

Twórcy aplikacji Endomondo nie chcą, aby te umiejętności artystyczne się zmarnowały i przygotowali konkurs na najlepszą trasę, która jest arcydziełem. Twórca najbardziej artystycznej trasy może wygrać zestaw od Under Armour.

Jak wziąć udział w konkursie fotograficznym Endomondo #TrackYouArt?

Zasady są proste. Wszystko co musisz zrobić, to wykonać zrzut ekranu swojej trasy i podzielić się nią na Instagramie, Twitterze, Facebooku lub na specjalnej stronie konkursowej.

Konkurs trwa od 15 do 29 lutego 2016 roku. Zwycięzcy mają zostać wybrani w trzech kategoriach:

  1. Najbardziej popularna – wybrana trasa przez głosowanie fanów fitnessu
  2. Najbardziej kreatywna – wybrana przez jury
  3. Trasa zgodna z duchem i wartościami Endomondo – wybrana przez Endo

Zasady konkursu Endomondo Track Your Art 2016

Jeśli Twoja trasa zostanie wybrana, możesz zdobyć nowy sprzęt treningowy od Under Armour. Najbardziej popularne trasy wygrają gadżety do joggingu, a kreatywna kurtkę, a zgodna z duchem Endomondo buty do biegania.

Zwycięzcy i twórcy najlepszych tras zostaną ogłoszeni na początku marca. Czy konkurs Endomondo to narodziny nowego nurtu sztuki w social mediach? Tak czy inaczej uwolnij swoją dusze artysty i podziel się swoją wyjątkową trasą.

Aplikację mobilną Endomondo pobierzesz ze sklepu App Store lub Google Play:

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

Zobacz ciekawe grafiki stworzone przez rowerzystę Stephena Lunda, który pokonuje swoim rowerem dziennie około 70 km. Aplikacja z GPS-em, która kreśli na mapie przemierzane przez niego trasy, zainspirowała go do nietypowych działań twórczych. Na szczęście nie bierze udziału w konkursie, bo mógłby być nie do pokonania :)

Trasa na Endomondo Art - San Francisco sztuka (Stephen Lund) Trasa na Endomondo Art - sztuka (Stephen Lund) stephen-lund-endomondo-art

Stephen Lund zaczął tworzyć Endomondo Art dopiero w 2015 roku i w zaledwie rok  przejechał ponad 22 tys. km, a najdłuższe dzieło składa się z 220 km pokonanej trasy.

Więcej dzieł GPS Doodles znajdziesz na oficjalnej stronie artysty i jego profilach na Twitterze i Facebooku.

Zobacz film z TED, na którym autor tych grafik tłumaczy jak tworzy swoje dzieła:

źródło: Endomondo – Turn the Streets Into Your Canvas, F5 – Obrazki w stylistyce Endomondo – artysta tworzy rysunki za pomocą tras pokonywanych rowerem