Jak naprawić problem związany z „błędem 53”?

Apple rozwiązało problem związany z „błędem 53”, wydając zaktualizowana wersję systemu iOS 9.2.1 i przepraszając klientów.

Firma Apple przyzwyczaiła nas do tego, że potrafi przyznać się do ewentualnych błędów i szybko naprawia wszelkie usterki. Dzisiaj wypuszczone zostało zaktualizowane oprogramowanie iOS 9.2.1,rozwiązujące błąd 53 (error 53), który powodował, że nie można było uruchomić iPhone’a, iPada lub iPoda touch. Błędem dotknięte były urządzenia, w których wymieniony został przycisk Home lub elementy związane z czytnikiem linii papilarnych w nieautoryzowanych serwisach.

Jak naprawić błąd 53 na iPhone'ie?

Mobilny system operacyjny  iOS 9.2.1 można pobrać przez program iTunes przy odtwarzaniu urządzenia. Numer systemu się nie zmienił, zmianie uległa natomiast kompilacja z 13D15 na 13D20. Firma Apple opublikowała także nowy dokument pomocy, w którym opisuje co powoduje błąd 53 iw jaki sposób naprawić iPhone’a, na którym ten błąd występuje.

Firma z Cupertino jednocześnie przeprosiła wszystkich, u których ten błąd wystąpił, tłumacząc, że błąd 53 był stworzony jedynie do użytku w fabrykach w trakcie testów technicznych komponentów urządzeń.

Brak aktualizacji w trybie OTA, czyli przez urządzenie świadczy o tym, że zaktualizowana wersja systemu powinna być pobrana i zainstalowana tylko na urządzeniach, które przywracane są do ustawień fabrycznych przez program iTunes. Wygląda na to, że jeśli nie naprawiałeś urządzenia w nieautoryzowanym serwisie, to nie ma potrzeby przeprowadzać nowej instalacji od początku.

Jeśli pojawia się komunikat błędu 53 można to naprawić, przywracając urządzenie do ustawień fabrycznych, wykonując poniższe kroki:

  1. Upewnij się, że na komputerze jest zainstalowana najnowsza wersja programu iTunes.
  2. Wymuś ponowne uruchomienie urządzenia.
  3. Ponów próbę odtworzenia urządzenia.
  4. Jeśli nadal widzisz błąd 53 przy próbie odtworzenia urządzenia, skontaktuj się ze Wsparciem Apple. Jeśli odtwarzanie się nie kończy i widzisz inny kod błędu, dowiedz się, co zrobić.

źródło: Pomoc Apple – Jeśli widzisz błąd 53 albo nie możesz uaktualnić lub odtworzyć telefonu iPhone bądź iPada