O phone powinien być przepisywany na receptę

Minimalistyczna konstrukcja antysmartfona „O phone” pozwoli walczyć z uzależnieniem od aplikacji mobilnych i smartfona?

O phone nie posiada żadnych aplikacji, za jego pomocą wykonasz tylko połączenie głosowe i wyślesz SMS-a. Czyżby to medyczne lekarstwo na walkę z uzależnieniem od ekranu smartfona? Być może O phone będzie przepisywany na receptę (sic!)

Zobacz także: Uzależnienie od smartfona niszczy świat…

O phone (telefon drukowany 3D z e-papierowym wyświetlaczem)

Serbskie studio projektowe Alter Ego Architects opracowało koncepcję wydrukowanego w 3D  telefonu komórkowego O phone z interfejsem, który oferuje oferuje tylko liczby i minimalistyczne ikony – oznacza to, że ​​nie zainstalujesz na nim pożerających czas aplikacji mobilnych takich jak Instagram, Facebook, Snapchat czy Messenger.

Nie można go nazwać nawet smartfonem, nie jest też zwykłym telefonem, bo posiada duży wyświetlacz z e-papieru.

O phone projektu Alter Ego Architects

Ten miły dla oka telefon jest tak cienki jak karta kredytowa i oferuje tylko odbieranie i wykonywanie połączeń oraz wysyłanie wiadomości tekstowych. Technologia wyświetlacza działa w podobny sposób do czytnika e-booków Kindle. Wyświetlacz używa bardzo małą ilość baterii, a efekt podobny jest do druku na kartce papieru. Można także użyć podświetlenia. Dzięki zastosowaniu e-papierowego wyświetlacza, telefon może być używany przez kilkanaście dni na jednym ładowaniu.

Według Dezeen Magazine projektanci stworzyli O phone, aby zająć się niepokojącą myśl o powiadomieniach na smartfonie czymś innym – dzięki temu zamiast poświęcanie czasu telefonom będziemy mieli więcej czasu dla swoich bliskich.

Przeczytaj również: Nomofobia – strach przed brakiem smartfona

Spędzamy  średnio ponad trzy godziny dziennie – prawie jeden dzień w tygodniu – patrząc na wyświetlacz naszych smartfonów. Powoli zatracamy się w nowych technologiach, przez co nasze życie społeczne jest bardziej skomplikowane i inne niż kiedyś.

Antysmartfon wielkości karty kredytowej, będzie drukowany w 3D, dzięki czemu będzie tani w produkcji – telefon O phone może kosztować ułamek tego ile płacimy obecnie za smartfona. Najważniejsze jednak jest to, że pozwoli spędzać mniej czasu na korzystaniu z urządzenia mobilnego – może służyć także jako urządzenie zapasowe do kontaktu w nagłych wypadkach.

Interfejs telefonu O phone

Inną ciekawą cechą telefonu jest to, że interfejs systemu nie ma żadnych napisów i liter w swojej nawigacji. Urządzenie jest na tyle uniwersalne, że może być używane wszędzie, niezależnie od znajomości języka.  Zamiast słów, użyto symbole i piktogramy oraz cyfry do wyboru numeru telefonu.

Chcielibyście mieć taki telefon? Niestety jest on obecnie na etapie koncepcji, ale studio planuje wprowadzić urządzenie na rynek w przyszłym roku. Czekamy z niecierpliwością!

źródło: Dezeen Magazine – „Badass” e-ink O phone by Alter Ego Architects aims to eliminate the need for apps Flip, Evening Standards – This 3D-printed phone will cure your Instagram addiction