30% użytkowników Messengera współdzieli smartfona

Aż 3 na 10 użytkowników aplikacji mobilnej Messenger na świecie dzieli z kimś innym swojego smartfona.

Według danych z 4. kwartału 2015 r., zebranych przez GlobalWebIndex wśród internautów w wieku 16-64, nowa funkcja umożliwiająca korzystanie z wielu kont w Facebook Messengerze na jednym smartfonie cieszy się sporą popularnością.

Aż 31% użytkowników Facebook Messengera na świecie współdzieli swojego smartfona z co najmniej 1 osobą. Co ciekawe 1 na 10 użytkowników aplikacji korzysta z jednego smartfona z 4 lub więcej innymi osobami. Jedna zainstalowana aplikacja może zatem być używana przez całą rodzinę.

Skąd takie dane? Otóż statystyki współdzielenia smartfonów są szczególnie duże w krajach rozwijających się, gdzie Messenger zyskuje coraz większy udział w rynku, a możliwość przełączania się między wieloma kontami w aplikacji mocno przyczynia się do tego sukcesu.

3 na 10 użytkowników Facebook Messengera współdzieli swojego smartfona z innymi osobami
3 na 10 użytkowników Facebook Messengera współdzieli swojego smartfona z innymi osobami (4Q 2015)

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec zeszłego roku, wśród użytkowników aplikacji Facebook Messenger na całym świecie. Ankietowanym zadano pytanie: Jeżeli chodzi o urządzenie, przez które łączysz się z internetem, wskaż  ile innych osób korzysta też z tego urządzenia? (pod uwagę wzięto odpowiedź: telefon komórkowy).

  • 69% użytkowników jest jedyną osoba korzystająca ze smartfona
  • 10% korzysta z 1 inną osobą
  • 8% korzysta z 2 innymi osobami
  • 4% korzysta z 3 innymi osobami
  • 9% korzysta z 4 (lub więcej) osobami

źródło: GlobalWebIndex – 3 in 10 Messenger users are sharing mobiles