Jak zaplanować wysłanie SMS-a na iPhonie?

Sposób na zaplanowanie wysłania wiadomości SMS, iMessage lub e-mail na iPhonie bez wykonywania jailbreaka.

Delayd - aplikacja mobilna do planowania wysyłki SMS i e-maili na iPhone'ie

Chciałbyś zaplanować SMS-a lub e-maila na iPhone’ie i wysłać go automatycznie o określonej godzinie i konkretnego dnia? Jest to możliwe bez wykonywania modyfikacji systemu, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację mobilną.

Niestety system iOS nie oferuje możliwości zaplanowanej wysyłki SMS-ów, ani nawet wiadomości iMessage. Być może doczekamy się takiej funkcji w przyszłości? Aż dziwne, że Apple nie wprowadziło jej do tej pory. Póki co można skorzystać z pomysłowości programistów. Aplikacja mobilna Delayd: Schedule SMS, Email and Social Media Posts to Send Automatically jest jedną z aplikacji na iPhone’a, która oferuje zaplanowanie wysyłki wiadomości tekstowych o określonej godzinie.

Zobacz także: Jak odzyskać skasowane wiadomości SMS na iPhone’ie?

W sklepie App Store znajdziesz wiele aplikacji, które w swoich opisach mają możliwość wysyłania zaplanowanych SMS-ów, w określonym czasie, ale nie wszystkie działają prawidłowo i tak jak powinny. Jeśli próbowałeś niektórych z nich na pewno natrafiłaś na takie, które pozwalają zaplanować wiadomości, ale gdy przychodzi czas wysyłki proszą o potwierdzenie wysłania – nie warto nawet sobie nimi zawracać głowy – od tego są przypomnienia.

Aplikacja Delayd wyróżnia się właśnie tym , że oferuje możliwość automatycznego wysłania zaplanowanych SMS-ów, bez konieczności ręcznego zatwierdzania wysyłki. Wystarczy ustawić datę i godzinę – która może być regulowana co 15 minut – nacisnąć przycisk Schedule i zapomnieć. SMS zostanie automatycznie wysłany, kiedy śpisz, prowadzisz samochód lub robisz coś innego.

Aplikacja mobilna Delayd na iPhone'a, do wysyłki zaplanowanych SMS-ów
Aplikacja mobilna Delayd na iPhone'a, do wysyłki zaplanowanych SMS-ów

Wysłane wiadomości i cykliczny harmonogram wysyłek widoczny jest z ekranu głównego. Dzięki przejrzystemu układowi aplikacji, nie przegapisz ważnych wysyłek. Ponadto, oprócz wiadomości tekstowych SMS, aplikacja posiada również wsparcie dla automatycznego planowania wysyłki wiadomości e-mail, aktualizacji statusów na Facebooku oraz tweetów na Twitterze.

Możesz zaplanować publikację postów w social mediach i czekać na lajki (sic!).

Jednak, nie do końca jest różowo. Przez wprowadzone przez Apple ograniczenia, aplikacja Delayd wysyła automatycznie zaplanowane SMS-y stosując obejście, które wymaga własnych serwerów do dostarczenia wszystkich zaplanowanych wiadomości tekstowych i e-maili. W wyniku czego odbiorca nie może bezpośrednio odpowiedzieć na Twój numer lub adres e-mail – nie zostanie wyświetlony także prawdziwy numer, z którego została wyświetlana automatyczna wiadomość.

Można to obejść podając swój numer lub adres w treści wiadomości, aby odbiorca wiedział, że ma odpowiedzieć do Ciebie (jeśli odpowiedź jest wymagana). Dodatkowym minusem jest to, że Delayd korzystając z własnych serwerów, musi je także utrzymać, dlatego trzeba płacić za dodatkowe kredyty, przez zakupy w aplikacji.

Aplikacja mobilna Delayd na iPhone'a, do wysyłki zaplanowanych SMS-ów
Aplikacja mobilna Delayd na iPhone'a, do wysyłki zaplanowanych SMS-ów

Aplikacja jest darmowa i na początek każdy otrzymuje 50 darmowych kredytów, dzięki czemu można sprawdzić, czy aplikacja spełnia Twoje oczekiwania. Kolejne 50 kosztuje 0,99 euro (ok. 4,35 zł) lub maksymalnie 500 kredytów za 3,99 euro (ok. 17 zł).

Podstawowe funkcje aplikacji:

  • Harmonogram cyklicznych i jednorazowych wysyłek SMS-ów, e-maili, postów na Facebooku i Twitterze. Po skonfigurowaniu wszystkie są wysyłane automatycznie.
  • Redagowanie wiadomości SMS, e-maili i wpisów do serwisów społecznościowych bezpośrednio w aplikacji.
  • Natychmiastowe udostępnianie na Facebooku i Twitterze.
  • Tworzenie grup wiadomości, które można zaplanować jednorazowo lub jako powtarzające się wiadomości.
  • Obsługa #hashtag na Twitterze.
  • Obsługa wzmianek (oznaczanie innych) na Twitterze.
  • Historia wysłanych wiadomości.
  • Powiadomienia z aplikacji o udanej wysyłce wiadomości.

Aplikację pobierzesz tylko z amerykańskiego sklepu App Store na iPhone’a, iPada lub iPoda z systemem iOS 9 lub nowszym, klikając na poniższy przycisk. Jeżeli masz zarejestrowane konto w polski App Storze, to nie będziesz mógł skorzystać z funkcjonalności tej appki.

źródło: Redmond Pie – How To Schedule SMS Text Messages On iPhone (No Jailbreak Required)