Właściciele iPhone’ów najbardziej zadowoleni

Według najnowszych badań, posiadacze iPhone’ów są najbardziej zadowoleni ze swoich smartfonów.

Serwis GlobalWebIndex udostępnił kolejne ciekawe wyniki z badania satysfakcji użytkowników telefonów różnych producentów. Nie jest zaskoczeniem to, że najbardziej zaawansowane urządzenia sprawiają najmniej problemów, a ich użytkownicy sa z nich najbardziej zadowoleni.

Satysfakcja właścicieli smartfonów na świecie (4Q 2015 r.)

 

Zobacz także: Samsung wygrywa w badaniu satysfakcji klienta w USA

W rzeczywistości, tylko 5% właścicieli smartfonów, jest niezadowolona ze swojego telefonu komórkowego/smartfona. Natomiast prawie połowa użytkowników zadeklarowała, że jest bardzo zadowolona ze swojego smartfona – nic dziwnego, że mobile zajmuje coraz wyższe miejsca w różnego typu statystykach i badaniach związanych z internetem (Smartfon najważniejszym urządzeniem dla osób w wieku 16-24)

Jeśli chodzi o konkretne marki to Apple zajmuje najlepsze miejsce. Prawie 6 na 10 właścicieli iPhone’a mówi, że jest bardzo zadowolona ze swojego smartfona. Właściciele większych modeli iPhone’a 6/6 Plus wykazują jeszcze większą satysfakcję z korzystania – aż 64% właścicieli jest entuzjastycznie nastawionych jeśli chodzi o komfort użytkowania.

Pozostałe marki mają nieco niższe wyniki (tylko HTC ma najniższy odsetek zadowolonych posiadaczy wynoszący 47%).  Dla pozostałych marek można stwierdzić, że połowa użytkowników jest zadowolona ze swoich urządzeń.

Odsetek zadowolonych użytkowników smartfonów:

  • iPhone 6/6Plus: 64%
  • iPhone: 57%
  • LG: 50%
  • Samsung: 50%
  • Sony: 51%
  • HTC: 47%

Badanie zostało przeprowadzone w 4. kwartale 2015 r. wśród użytkowników smartfonów na świecie. Grupa wiekowa: 16-64 lata. Na wykresie podano odsetek użytkowników, którzy na pytanie: Jak bardzo jesteś zadowolony ze swojego smartfona?, odpowiedzieli: Bardzo zadowolony.

źródło: GlobalWebIndex – iPhone Owners are the most satisfied with their handsets