LG G5 będzie miał dotykową obudowę

Flagowiec LG G5 nie został jeszcze ogłoszony, ale LG pokazało oficjalnie obudowę dotykową…

LG G5 z dotykowa obudową Quick Case

LG nie czeka aż pojawią się plotki na temat flagowego LG G5 i zaprezentowało dotykową obudowę i sposób jej działania. LG G5 zostanie oficjalnie zaprezentowany na MWC 2016 w Barcelonie.

Obudowa Quick Case smartfona LG G5 zbudowana została z przezroczystej, metalowej siatki, przez której otwory zobaczyć można przychodzące powiadomienia i połączenia. Podobnie jak w przypadku obudowy Quick Case View dla LG K10, można przesunąć w prawo na obudowie, aby odebrać połączenie lub odpowiedzieć wiadomością, bez otwierania obudowy. Jednym słowem obudowa ochronna reaguje na dotyk, albo przekazuje go wyświetlaczowi.

Obudowa prawdopodobnie została wykonana z wysokiej jakości błyszczącego metalu, aby była uzupełnieniem luksusowego wyglądu LG G5. Poprzedni model LG G4 był wykonany z plastiku pokrytego metaliczną farbą.

W obudowie znajduje się również wycięte okienko w górnej części ekranu, który działa jako „drugi ekran”. Dzięki temu można zobaczyć godzinę, datę i maksymalnie cztery ikony powiadomień.

LG najwyraźniej specjalnie samo ujawnia kilka informacji przez premiera LG G5, która będzie miała miejsce 21 lutego na targach MWC 2015 w Barcelonie.

LG G5 Always on display

Zobacz także: LG G5 zostanie zaprezentowany 21 lutego

źródło: LG Newsroom – Introducing touch-enabled quick cover for yet-to-be announced LG G5