Smartfon najważniejszym urządzeniem dla osób w wieku 16-24

Użytkownicy internetu w wieku 16-24 lata najczęściej korzystają ze smartfonów, dopiero na drugim miejscu sięgają po laptopy.

Internauci w wieku 16-24 lata są nie tylko największymi entuzjastami korzystania ze smartfonów, ale według najnowszych badań serwisu GlobalWebIndex są najprawdopodobniej tą grupą wiekową dla której smartfon jest najważniejszym urządzeniem do korzystania z internetu.

Blisko połowa osób z tej grupy wiekowej powiedziała, że smartfon jest najważniejszym urządzeniem, a tylko jedna trzecia na pierwszym miejscu stawia laptopa, jako uprzywilejowane urządzenie.

Wystarczy porównać ten wynik z 9% użytkowników w wieku 55-64 lata, aby zauważyć wyraźny trend zależny od wieku. W rzeczywistości, starsi użytkownicy internetu są znacznie bardziej skłonni do korzystania z komputerów stacjonarnych (46%) i laptopów (40%) niż ze smartfonów.

Ważność urządzeń w dostępie do internetu wg wieku (smartfon, tablet, laptop, PC)
Ważność urządzeń w dostępie do internetu wg wieku (smartfon, tablet, laptop, PC)

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec 2015 roku na grupie internautów w wieku 16-24 lata i 55-64 lata. Zadano im pytanie: Które urządzenie jest najważniejsze dla Ciebie jeśli chodzi o korzystanie z internetu w domu lub poza nim?

Zobacz także inne nasze grafiki w dziale mobiGRAFIKA.

źródło: GlobalWebIndex – 16-24s say mobile is their most important device