Apple dominuje na rynku smartfonów

Żadna firma nie sprzedaje więcej smartfonów w USA niż Apple, na drugiej mocnej pozycji jest Samsung.

Właściciele iPhone’ów wymieniają znacznie rzadziej swoje smartfony niż właściciele Samsungów, dzięki czemu południowokoreańska firma dogania w udziale rynku firmę z Cupertino.

Apple jest wciąż największym na świecie producentem smartfonów, ale najnowsze badania wskazują, że aż 33% użytkowników posiada urządzenie jeszcze sprzed 2 lat, podczas gdy o 3% mniej właścicieli Samsungów ma ponaddwuletnie modele.

Harry Wang z Parks Associates powiedział, że Apple pozostaje dominującym producentem smartfonów w Stanach Zjednoczonych, ale Samsung zbliża się do pierwszego miejsca. Apple kontroluje 40% rynku smartfonów, podczas gdy Samsung ma 31% a LG jest kolejnym najbliższym rywalem z 10% rynku.

Udział producentów smartfonów w USA (2016 r.)
Udział producentów smartfonów w USA (2016 r.)

Apple stara się wykorzystać to, że użytkownicy iPhone’ów uaktualnią swoje urządzenia do tych z większym ekranem, ale aż 45% amerykańskich gospodarstw domowych czeka na zakończenie dwuletniej umowy, zanim wymieni iPhone’a. To może być jeden z powodów, dlaczego przewiduje się spadek sprzedaży iPhone’a w następnym kwartale dodając do tego nasycenie rynków światowych.

Być może jest to jeden z powodów, dla którego Apple miałoby rzekomo wydać w marcu iPhone’a 5se z 4-calowym wyświetlaczem?

Obecnie 86% amerykańskich gospodarstw domowych posiada smartfona, dla porównania w Wielkiej Brytanii 76%, w Niemczech 82%, w Hiszpanii 90% a we Francji 78%.

źródło: Parks Associates – Apple iPhones accounted for 40% of U.S. smartphone market in 2015 przez Cult of Android – Apple dominates global smartphone market but Samsung’s catching up