Jak ustawić utwór z Apple Music jako dźwięk budzika?

Zobacz, jak ustawić dowolną piosenkę z serwisu Apple Music jako sygnał budzika na iPhone’ie.

Jak ustawić utwór z Apple Music jako dźwięk budzika na iPhone'ie (iOS)?

Użytkownicy iPhone’a i iPada mogą wybierać dowolną piosenkę z Biblioteki muzycznej iOS-a jako dźwięk budzika. Jednak nie wiem, czy wiesz, że można użyć dowolny utwór z Apple Music i ustawić go jako sygnał budzenia?

Poniżej znajdziesz krótki przewodnik, co trzeba zrobić, aby obudzić się przy dźwiękach ulubionej piosenki z serwisu muzycznego Apple Music. Poniższe czynności są takie same dla iPhone’a i iPada z systemem iOS 9.

Ustawienie dowolnego utworu z serwisu Apple Music na poranne budzenie zajmie Ci zdecydowanie mniej czasu niż pobudka :)

Krok po kroku, jak ustawić piosenkę jako sygnał budzika na iPhone’ie?

Krok 1. Przejdź do aplikacji mobilnej Apple Music i wybierz ulubioną piosenkę, która ma Cię budzić.

Krok 2. Wybierz ikonę Menu (trzy kropki) po prawej stronie tytułu utworu, a następnie wybierz ikonę dodania do swojej muzyki (plus „+”). Jeśli utwór jest już w Twojej bibliotece muzycznej i został pobrany do pamięci urządzenia, będzie widoczna ikona smartfona jak niżej.

Dodanie utworu do biblioteki Apple Music Dodanie piosenki do biblioteki i pobranie do pamięci iPhone'a

Krok 3. Przejdź do aplikacji Budzik i ustaw nowy alarm. Następnie naciśnij przycisk Dźwięk. Znajdź utwór, który został wcześniej wybrany w aplikacji Apple Music – możesz wyszukiwać po Artystach lub Kategoriach. Dodaj go wybierając ikonę plusa w kółku i wybierz jako dźwięk budzika.

Ustawienie dźwięku budzika na iPhone'ie (iOS 9) Dodawanie utworu z Apple Music do dźwięków budzika na iOS-ie

Zauważ, że jeśli zdecydujesz się na tę metodę musisz mieć pobrany wybrany utwór do pamięci telefonu i musisz mieć wykupioną subskrypcję Apple Music. Jeżeli nie pobierzesz utworu, a smartfon będzie podłączony do sieci komórkowej (z transmisją danych) lub do Wi-Fi, to iPhone pobierze utwór strumieniowo przez internet.

Zobacz także: Jak ustawić piosenkę jako dzwonek iPhone’a?

Jak zawsze możesz liczyć na wsparcie naszych czytelników lub nasze, jeśli napotkasz na jakieś problemy podczas ustawiania dźwięku budzika – wystarcz, że zadasz pytanie w komentarzu pod artykułem.

Życzymy miłych snów i jeszcze milszych pobudek z ulubionymi piosenkami!