Jeśli chcesz rysować jak Leonardo da Vinci, musisz wypróbować grę mobilną R-Draw, aby pokonać własne ograniczenia.
Zanim napiszę kilka słów o samej grze, warto przytoczyć anegdotę, którą twórca gry, Artur Hałaczkiewicz, opisał na Wykopie. Otóż okazuje się, że szkic Człowiek witruwiański Leonarda da Vinci został uznany za treść zawierającą elementy erotyki, w wyniku czego aplikacja w wersji na Androida nie przeszła za pierwszym razem certyfikacji oceny treści w sklepie Google Play! (Poprawność polityczna lvl 54).
Autor musiał usunąć z grafiki penisa, który uznany został treść seksualną… Czy z książek historii, również powinien zniknąć szkic Leonarda da Vinci? Tutaj Google wykazało się chyba zbyt dużą nadgorliwością, ale nie nam to oceniać i jak każdy serwis ma swoje zasady tak Google może decydować co chce pokazywać, a czego nie.
Twórcy gry mówią, że nie chcą ingerować w dzieła Mistrza i zaryzykują umieszczenie niocenzurowanej gry w sklepie App Store. Ciekawe, czy firma z Cupertino również będzie miała problem ze szkicem Leonarda da Vinci? Mam nadzieję, że mimo przygód ze sklepem Google Play, Apple zachowa się inaczej :) Będzie to naprawdę ciekawy case, o którym chętnie napiszemy!
Zobacz także:
My nie mamy z tym problemu i poniżej możesz zobaczyć, jak wyglądał człowiek witruwiański przez niesprawiedliwą kastracją:
Bądź jak Leonardo da Vinci – gra R-Draw (Reverse Draw) Ci w tym pomoże
Gra mobilna R-Draw jest nowatorskim pomysłem polskiego twórcy, ale najważniejsze jest to, że bardzo oryginalnym i twórczym! Mechanika gry jest bardzo prosta i wykorzystuje interakcję użytkownika z wyświetlanymi obrazami na ekranie smartfonu lub tabletu. Można zaliczyć ją do twórczych łamigłówek lub trenujących nasz mózg gier logicznych.
Pomysł gry opiera się na „lustrzanym piśmie” jakiego używał w swoich notatkach i szkicach Leonardo Da Vinci. Gracz może nauczyć się tej trudnej i wymagającej sztuki próbując odrysować różne kształty na ekranie smartfona – od prostych figur po szkic Damy z łasiczką (AKA Dama z gronostajem). Cała trudność polega na zamianie ruchu jaki wykonuje wirtualne pióro i prawdziwa ręka!
Gra podzielona jest na 9 etapów – w sumie 81 poziomów. W zależności od poziomu, ruch palca na ekranie w górę może powodować rysowanie w dół, a ruch w lewo zamienia się na ruch w prawo – czyli wszytko dzieje odwrotnie, tak jak w odbiciu lustrzanym. Do „rysowania” można wykorzystać własny palec albo rysik przeznaczony do ekranów dotykowych (jeden z tańszych stylusów lub Apple Pencil). Zacznij od nauki pisania i rysowania w lustrzanym odbiciu. Masz na to oczywiście ograniczony czas, wzór do narysowania znika coraz szybciej, a z każdą planszą jest coraz trudniej.
To niebanalny trening dla naszych szarych komórek i zdolności manualnych. Gra jest bardzo wciągająca i jeśli szukasz co pozwoli Ci pokonać własne ograniczenia – to jest to strzał w dziesiątkę. Myślę, że zarówno pod względem wykonania, jak i nietuzinkowego pomysłu gra jest jedną z lepszych łamigłówek, jakie można znaleźć na smartfony.
Aplikacja jest przygotowana w dwóch wersjach: płatnej oraz LITE, w której wyświetlane są reklamy a po 9 nieudanych próbach możesz odpocząć od gry na półtorej godziny – po takim czasie można zacząć swoje zmagania w wersji bezpłatnej. Jeżeli taka zabawa edukacyjna przypadnie Ci do gustu, zachęcam od razu do zakupu wersji płatnej, która kosztuje zaledwie 3,50 zł.
Zobacz film promujący aplikację R-Draw wraz z przykładową rozgrywką:
Aplikacja na razie dostępna na urządzenia z Androidem, ale wkrótce pojawi się także w sklepie App Store na urządzenia działające pod iOS-em (iPhone, iPad).
- Pobierz grę R-Draw na Androida w wersji Lite (bezpłatnej z reklamami i 1,5-godzinną blokadą po 9 porażkach)
- Pobierz grę R-Draw na Androida w wersji pełnej (płatnej)
Kody na pełną wersję gry R-Drwa do wykorzystania w sklepie Google Play
Mamy dla Was kody od twórców, które możesz wykorzystać w sklepie Google Play, aby pobrać pełną wersję gry za darmo. Wystarczy wpisać jeden z poniższych kodów i pobrać aplikację. Żeby nie było tak łatwo, dla utrudnienia w miejsce jednego ze znaków wstawiliśmy znak zapytania (?). Musisz w miejsce ? wstawić odpowiednią literę lub cyfrę.
Koniecznie daj znać w komentarzu, że wykorzystałeś kod (i który?), dzięki temu inni czytelnicy będą wiedzieli, że kod został wykorzystany i będą próbować z innym. Miłej zabawy i dzięki!
- 0YV5Z9?J2YBB76ASHSWK9ME
- Y6F3KTFZ9PSCWYWT?JVH263
- WLVTM9LUEJA?W9LSTJQ866W
Jak wykorzystać kod w sklepie Google Play?
W aplikacji Sklep Google Play:
- Otwórz aplikację Sklep Google Play na smartfonie z Androidem.
- Kliknij ikonę Menu (trzy poziome kreski)→ Zrealizuj kod.
- Wpisz kod.
Na komputerze:
- Zaloguj się na swoje konto Google, to z którego korzystasz na smartfonie z Androidem.
- Wejdź na play.google.com/redeem.
- Wpisz kod.
źródło: materiały R-Draw, Wykop – Jak Google Play cenzuruje Leonarda Da Vinci?
gratuluję, to zostały jeszcze 2 kody :)
Użyłem kod nr 2. Y6F3KTFZ9PSCWYWT?JVH263 (znakiem zapytania było J).
Dziękuje ślicznie.