Jak zapisać swoje Snapchat Stories na telefonie?

Istnieje sposób, aby zapisać wszystkie swoje historie na Snpachacie (tzw. Snapchat Stories) na telefonie. Zobacz, jak to zrobić?

Snap Memories - przeżyj swoje snapy jeszcze raz (zapisywanie Snapchat Stories na telefonie)

Poza wysyłaniem wiadomości graficznych i wideo do swoich przyjaciół, najlepszą funkcją Snapchata jest opcja Stories, czyli tzw. Historie na Snapchacie. Snapchat Stories pozwalają użytkownikom na wyświetlanie zdjęć i filmów wideo od wszystkich swoich znajomych. Historie dostępne są w aplikacji przez 24 godziny od chwili opublikowania. Po tym czasie bezpowrotnie znikają.

Najlepsze i najgorsze zarazem w Snapchacie jest to, że wiadomości (tzw. snapy) w końcu znikają. Jest jednak sposób na zapisanie gdy już zniknęły. Aplikacja Snapchat pozwala na zapisanie w pamięci telefonu tylko te Stories, które widoczne są aktualnie w aplikacji, a co z tymi sprzed miesiąca?

Zobacz także:

Od teraz możesz zachować swoje Stories na zawsze, i w każdej chwili możesz do nich łatwo powrócić. Serwis Seventeen jako pierwszy opisał sposób na przywrócenie Stories nawet sprzed kilku miesięcy. Dzięki usłudze SnapMemories możesz pobrać wszystkie Historie na Snapchacie, które były widoczne dla Ciebie. Usługa grupuje je według miesięcy, a następnie wysyła na podany adres e-mail. Twórcą serwisu jest 21-latek, Jacob Catalano, który stworzył także aplikację mobilną Peek, dzięki której łatwo odnaleźć celebrytów na Snapchacie.

Jest wiele zabawnych wspomnień, które zamieszczane są w Snapchacie, ale nie każdy na tyle miejsca na smartfonie, żeby je pobrać bezpośrednio z aplikacji i zapisać w pamięci telefonu.  Jest za to świetny sposób, aby przeżyć historie ze Snapchata, które opublikowane zostały na przykład w zeszłym miesiącu.

Nowa usługa Snap Memories działa podobnie jak Timehop – aplikacja, która pokazuje co użytkownicy napisali w mediach społecznościowych rok temu, dwa lata temu, itd. Jednak w Snap Memories zamiast zobaczyć wszystkie posty sprzed roku, zobaczysz swoje Snapchat Stories z ostatniego miesiąca.

Jak działa przywracanie Stories w usłudze SnapMemories?

Aby przeżyć jeszcze raz Snapchat Stories, których nie zapisałeś musisz przejść do witryny SnapMemories i zarejestrować się w serwisie podając swoje imię i nazwisko, nazwę swojego konta na Snapchacie i adres e-mail.

rejestracja w usłudze SnapMemories

Po zweryfikowaniu adresu e-mail, musisz dodać nowego znajomego o nazwie mysnapchatmemories0 do znajomych na Snapchacie. To pozwoli usłudze SnapMemories mieć dostęp do zapisu Twoich historii.

E-mail weryfikacyjny od usługi SnapMemories
E-mail weryfikacyjny od usługi SnapMemories

I to wszystko – odtąd pierwszego dnia każdego miesiąca usługa wyśle Ci wiadomość e-mail z linkiem do pobrania Twoich Stories. Jeżelei zarejestrujesz się teraz, pierwszy link otrzymasz dopiero 1 marca 2016 roku, ale dzięki temu już nigdy nie przegapisz żadnej historii, którą udostępniają Twoi znajomi w opcji Stories.

źródło: Seventeen – Here’s How to Watch All of Your Snap Stories From the Past Month, Business Insider – How to save all of your Snapchat stories to your phone