Hipnotyzujące wideo nagrane iPhone’em podczas jazdy na nartach

Taki efekt wideo otrzymał pewien narciarz, nagrywając wideo iPhone’em przyczepionym do sznurka.

Centriphone by Nicolas Vuignier (iPhone 6 wideo)

Od czasu do czasu pojawiają się na YouTube’ie ciekawie nakręcone filmy wideo, które zyskują popularność dzięki swojej oryginalności. Podobnie jest w przypadku najnowszego filmu nakręconego iPhone’em 6 przez Nicolasa Vuigniera.

Wideo zatytułowane „Centriphone – an iPhone video experiment by Nicolas Vuignier” zostało zamieszczone w piątek 5 lutego 2016 r. i dzisiaj, zaledwie po dwóch dniach, ma już ponad półtora miliona obejrzeń (w momencie zamieszczania tego wpisu dokładnie 1 690 855).

Nicolas przyczepił iPhone’a 6 do dość długiego sznurka i podczas jazdy na nartach wymachiwał nim wokół siebie niczym lassem. Oczywiście miał włączone nagrywanie filmu. Jednak oprócz samego iPhone’a miał przyczepioną szerokokątną soczewkę Olloclip, która została wydrukowana w 3D. iPhone miał 64 GB pamięci, a aplikacja Aparat nagrywała przy 240 fps, oprócz tego spowolnił obraz o 10 procent.

Autor filmu przyznał, że na początku próbował eksperymentu z kamera GoPro, ale 120 fps nie wystarczało, aby stworzyć pożądany efekt. Vuignier przyznał, że — największym wyzwaniem było utrzymanie smartfonu w odpowiedniej pozycji i prędkości podczas jazdy na nartach (…) duży wiatr utrudniał kontrolę nad położeniem smartfona. Wydaje się, że Vuignier jest dosyć przyzwoity narciarzem. Na swojej stronie internetowej ujawnił, że jest „jednym z najbardziej szanowanych i słynnych narciarzy (sic!) swojego pokolenia”. Mówi, że ma „spokojne usposobienie/naturę a do tego pewną wirtuozerię”. Ale jest też samoukiem jeśli chodzi o edycję grafiki i wideo.

Nagranie robi wrażenie, zresztą przekonajcie się sami:

https://youtu.be/aqncOP7OzMg

Pewnie wielu z Was zastanawia się, że Nicolas mógł rozbić swojego iPhone’a 6 podczas nagrywania filmu. Na szczęści autor uspokaja na YouTube’ie, że żaden iPhone nie ucierpiał podczas nagrywania tego filmu – w dodatku używa tego samego smartfona do dziś :)

Firma GoPro ostatnio przeżywa mały kryzys. Umowa z firmą Microsoft ma pomóc firmie wyjść z dołka, ale tego typu materiały nagrane iPhone’em wcale jej nie pomagają.

Zobacz także: Rób krótkie klipy w GoPro

Daj znać w komentarzu, co sądzisz o filmie i ostatecznym efekcie?

Więcej znajdziesz na Instagramie Nicolasa (@nicovuignier)

źródło: CNET – This is what happens when you swing an iPhone around your head (while skiing), strona internetowa Nicolasa Vuigniera