Hipnotyzujące wideo nagrane iPhone’em podczas jazdy na nartach

Taki efekt wideo otrzymał pewien narciarz, nagrywając wideo iPhone’em przyczepionym do sznurka.

Centriphone by Nicolas Vuignier (iPhone 6 wideo)

Od czasu do czasu pojawiają się na YouTube’ie ciekawie nakręcone filmy wideo, które zyskują popularność dzięki swojej oryginalności. Podobnie jest w przypadku najnowszego filmu nakręconego iPhone’em 6 przez Nicolasa Vuigniera.

Wideo zatytułowane „Centriphone – an iPhone video experiment by Nicolas Vuignier” zostało zamieszczone w piątek 5 lutego 2016 r. i dzisiaj, zaledwie po dwóch dniach, ma już ponad półtora miliona obejrzeń (w momencie zamieszczania tego wpisu dokładnie 1 690 855).

Nicolas przyczepił iPhone’a 6 do dość długiego sznurka i podczas jazdy na nartach wymachiwał nim wokół siebie niczym lassem. Oczywiście miał włączone nagrywanie filmu. Jednak oprócz samego iPhone’a miał przyczepioną szerokokątną soczewkę Olloclip, która została wydrukowana w 3D. iPhone miał 64 GB pamięci, a aplikacja Aparat nagrywała przy 240 fps, oprócz tego spowolnił obraz o 10 procent.


Autor filmu przyznał, że na początku próbował eksperymentu z kamera GoPro, ale 120 fps nie wystarczało, aby stworzyć pożądany efekt. Vuignier przyznał, że — największym wyzwaniem było utrzymanie smartfonu w odpowiedniej pozycji i prędkości podczas jazdy na nartach (…) duży wiatr utrudniał kontrolę nad położeniem smartfona. Wydaje się, że Vuignier jest dosyć przyzwoity narciarzem. Na swojej stronie internetowej ujawnił, że jest „jednym z najbardziej szanowanych i słynnych narciarzy (sic!) swojego pokolenia”. Mówi, że ma „spokojne usposobienie/naturę a do tego pewną wirtuozerię”. Ale jest też samoukiem jeśli chodzi o edycję grafiki i wideo.

Nagranie robi wrażenie, zresztą przekonajcie się sami:

Pewnie wielu z Was zastanawia się, że Nicolas mógł rozbić swojego iPhone’a 6 podczas nagrywania filmu. Na szczęści autor uspokaja na YouTube’ie, że żaden iPhone nie ucierpiał podczas nagrywania tego filmu – w dodatku używa tego samego smartfona do dziś :)

Firma GoPro ostatnio przeżywa mały kryzys. Umowa z firmą Microsoft ma pomóc firmie wyjść z dołka, ale tego typu materiały nagrane iPhone’em wcale jej nie pomagają.

Zobacz także: Rób krótkie klipy w GoPro

Daj znać w komentarzu, co sądzisz o filmie i ostatecznym efekcie?

Więcej znajdziesz na Instagramie Nicolasa (@nicovuignier)

źródło: CNET – This is what happens when you swing an iPhone around your head (while skiing), strona internetowa Nicolasa Vuigniera

Łukasz Majchrzyk
Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj